SPIN

„Aktywne Siedlce” według Nowoczesnej

Aneta Borkowska sobota, 13 stycznia 2018, 11:09 Siedlce

Trwa konferencja prasowa siedleckiego oddziału Nowoczesnej. Program „Aktywne Siedlce” to obszerny dokument w którym znalazło się kilkadziesiąt punktów dotyczących tego jak zmienić miasto.

Wśród najważniejszych propozycji jest danie inicjatywy uchwałodawczej siedlczanom – zebranie przez siedlczan pod projektem uchwały 200 podpisów wprowadzałoby ją z automatu pod obrady rady miasta. Dodatkowo do pomocy mieszkańcy mieliby biuro prawne urzędu.

Nowoczesna proponuje też otwarte przejrzyste konkursy na stanowiska urzędnicze, upublicznienie kalendarza spotkań prezydenta i wiceprezydenta, publikowanie danych o udzielonych ulgach i umorzeniach w podatkach oraz przeprowadzenie audytu finansowego pokazującego faktyczne zadłużenie miasta.

Nowoczesna przygotowała program dla niemal każdej dziedziny życia miasta. Proponuje, aby w mieście zafunkcjonował „dyżur bez klauzuli sumienia” informacja o nim byłaby dostępna na stronie miasta.

– Mamy zasadę 3xS: samorządność, samodzielność,samofinansowanie – powiedziała Magdalena Daniel. – Nie chcemy krytykować obecnej władzy, chcemy pokazywać co można zrobić – dodała Kamila Gasiuk-Pihowicz. – Większą część naszych propozycji można wprowadzić od ręki tak, aby urząd i samorząd działał sprawnie, a po przeprowadzeniu audytu wiedząc jak wygląda finansowa sytuacja miasta możemy zaproponować inwestycje.


 

13 komentarzy

 1. Jan dodano 3 lata temu

  Pani DANIEL radna niech spojrzy w lustro była przez cztery lata wazelino pisiu i sts i za to NOWOCZESNA będzie ukarana .amen

 2. będzie lub nie. dodano 3 lata temu

  "Dobra zmiana" skończyła z konkursami. Jak zmiana się zmieni audyt i tak będzie.
  Tyle samo i tak samo co z Sitnikiem.
  Sitnik jednak ma więcej odwagi mimo, że jest niszczony totalnie.

 3. Mało nowoczesny dodano 3 lata temu

  Ludzie nie denerwujcie się. Jeszcze trzy głosowania w Sejmie i już nie będzie Nowoczesnej. Ogólnie nie będzie opozycji. Ten facet z lewej to był porządny chłopak. Nieraz niestety ludziom odbija.

 4. Mało nowoczesny dodano 3 lata temu

  Mam pytanie do nowoczesnej pani bez dużego kapelusza. Wjadą karetki do nowego tunelu czy nie wjadą?

 5. Bartłomiej dodano 3 lata temu

  Koniec balu panno lalu . My wyborcy nie damy się oszukać , raz udaje Pani opozycjonistkę , a jak wygodnie to popiera Pani PiS i Kudelskiego głosując za zadłużeniem naszego miasta . Sama się Pani zakiwała kręcąc na lewo i prawo. Proszę wracać do zawodu wyuczonego .

 6. Anonim dodano 3 lata temu

  To koniec ostatni gasi światło . Porażka straszna , czasami lepiej czegoś nie robić , niż dawać ciała w taki sposób .

 7. A my dodano 3 lata temu

  Dzięki staraniom Pana Sitnika mamy zrobioną ulicę. Po wielu latach mordęgi w błocie po kolana mamy komfort. Tylko on miał odwagę i wolę nam pomóc. To jest przykład działania dla miasta i mieszkańców.

 8. Kxkx dodano 3 lata temu

  Do audytu Kamila wez męza,zna sie na finansach pokazal to w nowoczesnej petru

 9. A My dodano 3 lata temu

  Dzięki staraniom Pana Sitnika czekaliśmy rok dłużej 🙁

  • Anonim dodano 3 lata temu

   Na którą ulicę czekaliście rok dłużej? Rozumiem, że jest już zrobiona. Pytam bo może to tylko hejt i zagrywka, bo chyba nazwa ulicy to nie tajemnica.

   • A My dodano 3 lata temu

    nie tajemnica: Bema

    • Anonim dodano 3 lata temu

     Dowiem się u źródła bo mieszka na Bema mój znajomy. Z tego co wiem mieszkańcy ulicy podziękowali radnemu Sitnikowi na łamach jednej z siedleckich gazet. Czyżby wszyscy się mylili. Sprawdzę.

 10. siedlczanin49 dodano 3 lata temu

  Dyżur bez klauzuli sumienia? lepiej zróbcie Dyżur bez sumienia. Będzie bardziej zrozumiałe.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?