SPIN

Porozmawiajmy o odpadach

Aneta Borkowska środa, 17 stycznia 2018, 06:43 Społeczeństwo

Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie” w Siedlcach zaprasza 30 stycznia na dyskusję o odpadach. Podczas spotkania zaproszeni goście przedstawią prezentacje „Cenne Odpady – segregacja”, „Kolekcjoner – człowiek z pasjami” oraz „Mniej odpadów – dobre decyzje producenta i konsumenta”.

Pojawią się także ekobohaterowie jak Duszek Śmieciuszek i Zuzulka. Będzie zabawa w ekologiczny sklep oraz wystawa słodkich opakowań i dziwadeł z odpadów. Tego dnia obędzie się także zbiórka plastikowych nakrętek, puszek po napojach i kluczy.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach przy ul. Asłanowicza. Dla przedszkolaków o godz. 10, dla młodszych uczniów o godzinie 11, a dla starszych o 14.

źródło: Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie” w Siedlcach

2 komentarze

  1. Kierowca dodano 4 lata temu

    W cywilizowanych regionach kraju śmieci sortujemy na dwie frakcje – łatwo odzyskiwalne i pozostałe tj. np. słoik po ogórkach, butelka po coli, puszka po pasztecie trafiają do jednego kubła. Natomiast papier opakowaniowy, ręczniki papierowe, zatłuszczona folia po wędlinie do drugiego. Tylko w Siedlcach mamy kilka worków/koszy. Gdzie to trzymać?! Robić z domu albo mieszkania w bloku sortownię odpadów to przegięcie socjalistycznej władzy. Zbudować sortownie, zatrudnić alimenciarzy i niech naginają…

  2. Agnieszka dodano 4 lata temu

    Zgadzam się. Im bardziej skomplikowane i kłopotliwe zasady segregacji tym mniej ludzi segreguje. Niestety tak to działa. Dwie frakcje w zupełności by wystarczyły.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?