SPIN

Siedlce 26. raz zagrały razem z WOŚP

Aneta Borkowska czwartek, 18 stycznia 2018, 09:12 Społeczeństwo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Siedlcach od samego początku. Już tradycyjnie Sztab WOŚP działał przy Miejskim Ośrodku Kultury, a swoją siedzibę miał w sali widowiskowej „Podlasie”.

W dniu Finału, od godz. 8:00, ponad 300 wolontariuszy z kolorowymi puszkami i identyfikatorami Fundacji zbierało pieniądze, rozdawało czerwone serduszka i kolportowało wyjątkowe gadżety Orkiestry. W liczeniu zebranych pieniędzy pomagał Bank Spółdzielczy w Siedlcach przy ul. Pustej. W tym roku będą przeznaczone dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Jak zwykle w ramach Finału na siedlczan czekało wiele atrakcji. Z inicjatywy Jacka Wierzbickiego w hali ARMS przy ZSP nr 3 siedleccy sportowcy po raz czwarty zagrali w nietypowych dla siebie dyscyplinach. W Galerii Siedlce odbyły się pokazy pierwszej pomocy i motocykli zorganizowane przez Free Motor Bikers Siedlce, PCK i RM Meditrans. W Kręgielni Factory 157 każdy chętny mógł zagrać w kręgle, a zebrane pieniądze zasilą Orkiestrę. Na placu gen. Sikorskiego Siedleckie Stowarzyszenie Miłośników Techniki Zabytkowej KORBA i Klub Natura-lnie 4×4 zapewniali darczyńcom przejażdżki samochodami zabytkowymi i terenowymi.

Tradycyjnie koncert finałowy odbył się na Placu Sikorskiego. Od godz. 18:30 – licytacje gadżetów, muzyka i mnóstwo gorących serc. Na Orkiestrowej scenie wystąpili: 6. Artystyczna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Riff” Siedlce i The Punitive. A już tradycyjnie, o 20:00 „Światełko do nieba”, czyli niezwykły pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez m.in. Bank Spółdzielczy w Siedlcach.

Po raz kolejny Siedlce stanęły na wysokości zadania – zebraliśmy 125 704,16 złotych!!!

Prace Sztabu WOŚP w Siedlcach od samego jej początku wspiera pan Zbigniew Piwoński oraz niezawodni pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury. W tym roku niezwykle mocno chcielibyśmy podziękować również Katarzynie i Bartkowi Grabowskim, właścicielom Kręgielni Factory 157, Hurtowni Narzędzi Matrix i Sali Zabaw Młynek, Pani Magdalenie Daniel i Michałowi Matlengiewiczowi, za pomoc organizacyjną i wkład finansowy. Ogromne podziękowania kierujemy oczywiście również w kierunku wszystkich wolontariuszy, którzy przez cały dzień w mało sprzyjających okolicznościach pogodowych zbierali pieniądze dla dzieci.

Wielkie dzięki w imieniu dzieci i seniorów. Do zobaczenia za rok!

reklama MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?