SPIN

Zasady budżetu obywatelskiego na ten rok

Aneta Borkowska piątek, 19 stycznia 2018, 11:43 Aktualnie

Wiemy jakie zasady będą towarzyszyły tegorocznemu budżetu obywatelskiego. Główne zasady się nie zmienią – mieszkańcy będą mieć do dyspozycji 500 tys. zł.

Miasto będzie podzielone na okręgi, pod wnioskiem musi podpisać się 15-osob, potem autorzy projektów będą je przedstawiać, a następnie projekty zostaną przygotowane do głosowania. Samo głosowanie potrwa 2 tygodnie.

Podczas trwającej właśnie konferencji przedstawiono też ostateczną kwotę budżetu obywatelskiego za rok 2017 – było to nie 500, a 546-tysiecy. Jako pierwsze w ramach budżetu powstanie słoneczne obserwatorium przy liceum B. Prusa.

4 komentarze

 1. Anonim dodano 3 lata temu

  Prezydent i władza siedlecka razem z radnymi wydadzą w tym roku budżetowym prawie pół miliarda złotych. Dla mieszkańców przeznaczono jedynie pięćset tysięcy. Szkoda słów by określić taki stan rzeczy.

  • Wiesław Orzyłowski dodano 3 lata temu

   A te pół miliarda to na co zostaną wydane? Na utrzymanie i inwestycje w Warszawie, czy w Siedlcach? Chce Pan/i decydować w większym stopniu proszę wygrać wybory lub "cisnąć" radnego.

   • Anonim dodano 3 lata temu

    A którego cisnąć Sitnika, którego żywcem by zjedli, tylko dlatego, że nie musi czapkować i jest niezależny. Kogo cisnąć szanowny Panie. Proszę wskazać.

 2. do anonim dodano 3 lata temu

  "Dla mieszkańców przeznaczono jedynie pięćset tysięcy."
  Mało tego przez cały rok będą robione zebrania, głosowania, art. w mediach, lansowanie się przy okazji (rok wyborczy).
  Na koniec nagrody i medale.
  "Patrzcie, podziwiajcie jacy mu jesteśmy dobrzy".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?