SPIN

Eko Budżet po raz drugi

Aneta Borkowska wtorek, 23 stycznia 2018, 12:05 Siedlce

ZUO przygotował kolejny projekt w ramach akcji „Siedlce? Naturalnie!”. Na inwestycje na terenie miasta przeznaczonych jest 100 tysięcy i to od mieszkańców zależy co i gdzie zostanie zrobione.

Nasz cel to zwiększanie świadomości dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów i w efekcie podniesienie współczynnika segregacji – mówi Mariusz Gruda, prezes ZUO. – Za zbyt niski poziom recyklingu przewidziane są dotkliwe kary finansowe. Przypomnę, że samorządy muszą do 2020 roku osiągnąć poziom 50 procent. W Siedlcach za 2017 wyniósł on około 20 procent – dodaje.

ZUO stworzył listę 12 projektów o wartości około 100 000 zł każdy. Siedlce podzielone są na 4 sektory odbioru odpadów, na każdy sektor przypadają dokładnie 3 projekty. Zrealizowany będzie tylko jeden. Który? To zależy wyłącznie od mieszkańców miasta. Głosować można na stronie ZUO Siedlce (TUTAJ)

Do 30 września potrwa głosowanie, które wyłoni najlepszy projekt w danym sektorze. O tym, który projekt zostanie finalnie zrealizowany zdecyduje najwyższy współczynnik segregacji odpadów osiągnięty w danym sektorze za cały rok 2018.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?