SPIN

Bat na piratów drogowych

Aneta Borkowska piątek, 26 stycznia 2018, 12:35 Siedlce

Zwinne, szybkie i wygodne. Do siedleckiej komendy policji trafiło dziś nowiutkie, nieoznakowane BMW. Auto będzie wykorzystywane przez wydział ruchu drogowego w walce z kierowcami, którzy za nic mają przepisy. 

– Samochód jest wyposażony w wideorejestrator, dwie kamery z przodu i z tyłu – mówi Marek Myszkiewicz, naczelnik siedleckiej drogówki. – Auto będzie przede wszystkim wykorzystywane na drodze krajowej nr 2 oraz 63 i głównie do wyłapywania tych kierowców, którzy wyprzedzają w miejscach zabronionych – dodaje.

Ale nie tylko, bo nieoznakowany samochód to doskonała walka z tymi kierowcami, którzy nie zwracają uwagi na pieszych.

– Choć statystyki generalnie się poprawiły, to niestety nadal jest dużo wypadków z udziałem pieszych. W 2017roku było ich 84 w tym do 42 doszło na oznakowanych przejściach – dodaje naczelnik.

Komentarze (1)

  1. kierowca dodano 3 lata temu

    Wideorejestrator mierzy prędkość z jaką porusza się samochód policji, absurdem jest to że policjant na tej podstawie decyduje z jaką prędkością jechał samochód zatrzymany do kontroli.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?