SPIN

Piotr Karaś odwołany – aktualizacja

redakcja środa, 31 stycznia 2018, 10:27 Siedlce

Jerzy Myszkowski złożył na trwającej właśnie sesji miejskiej wniosek o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego Piotr Karasia. Radny złożył wniosek formalny zatem nie było dyskusji, a za odwołaniem podpisało się 13 radnych.

Głosowanie: 13 radnych – za, 7 – przeciw i 1 się wstrzymał. Projekt został wprowadzony do porządku obrad.

Wprowadzono go bez przeczytania uzasadnienia i radni opozycji nie znają powodu odwołania. Według radcy prawnego nie popełniono w tym przypadku błędu, a Henryk Niedziółka, przewodniczący zapowiedział, ze przedstawi uzasadnienie. Ogłoszono więc 10 minut przerwy. 

Jerzy Myszkowski

Stanowisko wiceprzewodniczącego nie jest związane z realną władzą, ani uprawnieniami, ale jest stanowiskiem honorowym i zaszczytnym i uważamy, że takie stanowisko nie może zajmować osoba która jest przeciwna wszystkim ważnym dla miasta uchwałom. Wniosek jest oparty na stanowisku naszych wyborców, którzy pytają czemu bierzecie odpowiedzialność za budżet i negatywne głosy, ale pozwalacie by radni opozycyjni byli ciągle przeciw i zabiorą wam głosy. Uważamy, że to wystarczające gdyż naszą intencją nie jest atakowanie kolegi radnego ale pokazanie, że nie można akceptować poprzez przyznanie tego stanowiska przedstawicielowi ugrupowania które jest destrukcyjne dla rozwoju miasta.

Mariusz Dobijański

Dużo już słyszałem na sesji, ale tego jeszcze nie. Akurat Piotr Karaś reprezentował samorząd w sposób właściwy i nigdy nie było wątpliwości, że to stanowisko nie jest odpowiednio sprawowane. Stwierdzenie, że Piotr Karaś będąc wiceprezydentem odbierze wam głosy to jest żenujące, bo nie przypuszczałem, że tak mamy realizować swoje funkcje, aby nie wam nie zagrozić i nie zabierać głosów. Nie zauważyłem, by statut regulował obowiązki kogokolwiek tak, aby musiał popierać prezydenta i jego politykę, jeśli taki punkt znajdziecie to podniosę rękę za odwołaniem. I to tyle, ale stwierdzenie, że my jesteśmy destrukcyjnym ugrupowaniem to jest szczyt szczytów. Dla mnie jest to uwłaczające i nie chcę tego komentować.

Tomasz Araszkiewicz: samorząd i miasto Siedlce to miejsce gdzie żyją ludzie, którzy mają różne poglądy i przekonania, a czytając uchwale pokazujecie że tak nie jest.

Magdalena Daniel: takie procedowanie w takiej formie w jakiej mu to dostaliśmy to nie jest honorowe. Przedstawiciel opozycji na stanowisku wiceprzewodniczącego rady jest ważną i opozycja powinna go mieć.

Piotr Karaś: prezydium podziękuję po głosowaniu. Kolega Myszkowski bezpośrednio co do mojej osoby zastrzeżeń nie miał. Na początku kadencji nie umawialiśmy się z zarządem rady jak ja mam głosować jako wiceprzewodniczący. Będąc w opozycji mam prawo do własnego i odmiennego zdania. Zarzuty o to ze nasze ugrupowanie jest destrukcyjne jest nieprawdziwe. Nigdy nie sypałem piasku w tryby samorządowi jeśli chodziło o inwestycje.

Myszkowski – jest to końcówka kadencji. Cały czas jesteście przeciwko uchwałom dotyczącym przyjmowania pożyczek i kredytów i byliście przeciwko absolutorium dla prezydenta. Zakończyć można słowami: każdy jest kowalem swego losu.

Andrzej Sitnik: wielokrotnie apelowałem: zostawmy politykę i zajmijmy się samorządem i naszym miastem.

Myszkowski: w sejmiku województwa mazowieckiego nikt nie jest wiceprzewodniczącym sejmiku ani nawet przewodniczącym komisji z opozycji.

Dobijański: Czy 3 lata temu dokonując wyboru Piotra Karasia zadbaliście żeby głosować tak jak „układ nakazywał” czy tak jak wy chcieliście. Nie wiem czym kierował się sejmik województwa wybierając wiceprzewodniczącego, ale wiem, że my kierowaliśmy względami merytorycznymi.

Elwira Banach: zakuło mnie stwierdzenie, że jesteśmy destrukcyjną siłą? Czy idąc tym tokiem myślenia mamy spodziewać się, że na kolejnej sesji będziemy odwoływać przewodniczących komisji, którzy nie są z koalicji rządzącej?

AKTUALIZACJA: Piotr Karaś został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego. Za odwołaniem było 13 radnych, 3 przeciw. Głosowało 16 z 23 radnych.

31 komentarzy

 1. Anonim dodano 4 lata temu

  Brawo Panie Andrzeju. Gry polityczne niczemu dobremu nie służą, a już z pewnością nie mieszkańcom.

  • Anonim dodano 4 lata temu

   Dokładnie. Gierki, układy, długi. A gdzie w tym wszystkim my. Panie Andrzeju liczę, że zrobi Pan porządek w tym grajdole i rozliczy to działo się do tej pory.

   • czytelnik dodano 4 lata temu

    Oj naiwny. Jak możesz tak pisać i liczyć na człowieka nie mającego pojęcia o podejmowaniu decyzji i braniu odpowiedzialności na siebie za innych. On jako radny się ośmiesza, a jako prezydent stałby się synonimem nieudacznika. Przemyśl swoje stanowisko i przestań popierać tego dziwnego człowieczka

   • Anonim dodano 4 lata temu

    Komplementów sypiesz kupę to jeszcze cmoknij …

 2. Miecz Demoklesa dodano 4 lata temu

  Tak pani Elwiro. Nie wszedł do zarządu PO i teraz pan przew. wymienia go na nowszy model. Tam szukajcie powodów, to są ich walki wewnętrzne, zagryzą się jak szczury. Zresztą ilu was tam jest, 20 czy może 15 osób? Zbudujecie tylko SLD w Sdl, a wy na śmietnik. Niech pani ucieka póki jeszcze czas. Panią też sprzedadzą, to tylko kwestia czasu.

  • nie Robuś dodano 4 lata temu

   Takiej bzdury dawno nie czytałem. Robuś – bilety w kinie sprzedawać.

   • Robuś dodano 4 lata temu

    Jedyna prawda żeś nie Robuś. Jeśli piszecie, to znaczy, że boli. Będzie bolało…

 3. panie Myszkowski dodano 4 lata temu

  Po was przyjdą inni. Wytną was do drugiego dna. Tylko żeby nie było lamentu. Ten czas się zbliża. jesień wkrótce. I nie będzie ciepłych posadek np. w PEc.

 4. Remek dodano 4 lata temu

  bezpartyjny sitnik głosował razem z peło pamiętajcie o tym przy wyborach. karasia już dawno powinni odwołać

 5. Grill dodano 4 lata temu

  Grill już rozpalony. Zaczęło się kładzenie potraw z Peło. Na pierwsze będzie rybka. Grillowany karaś. Potem …

 6. mieszkaniec miasta innej opcji dodano 4 lata temu

  Przykro,koniec demokracji nastąpił w dniu dzisiejszym w naszym mieście,idąc tym rozumowanie to i marszałkowie sejmu i senatu z innych opcji do odwołania – brawo róbcie tak dalej.

 7. Nowe zasady. dodano 4 lata temu

  Jak nie głosujesz jak rządząca koalicja i zabierasz nam głosy to nie możesz być wiceprzewodniczącym rady miasta. Demokracja według PiS i STS. Żenada.

 8. Do miecz demoklesa dodano 4 lata temu

  Witam Panie Robercie . Widzę , że nie może się Pan powstrzymać od pisania po forach . Cóż należy tylko współczuć Panu , bo widać , że nigdzie nie może się Pan odnaleźć . Trochę mi Pana szkoda bo jest Pan postacią tragiczną i cóż znów Kozak wykożysta , wyciśnie jak cytrynę i wyrzuci . Ps. Lepiej z Chabeskim zgubić niż z Kozakiem znaleźć . Pozdrawiam i miłego dnia życzę .

  • Wytłumacz mi ... dodano 4 lata temu

   … kto to jest ten Chaberski, że tak o nim wszędzie trąbisz??
   Kolejny nauczyciel Wfu który z Markiem wygrał tylko 3 głosami wybory? Karaś gdyby wiedział wtedy, że za jakiś czas będzie wycięty może by myślał głową a nie inną częścią ciała przyspawaną do pewnego mebla, na którym to meblu całkiem niedługo zasiądzie ktoś inny.
   Krzykacz który na spotkaniach tego całego Klubu Obywatelskiego wypowiada się i sztywno stoi jakby kij od szczotki gdzieś mu tam zalegał.
   Człowiek który po obstawiał się manekinami?
   Człowiek który w niezbyt przyzwoity sposób po rozstawał się z wieloma członkami?
   Człowiek którego nikt z góry nie traktuje poważnie?

   Człowieku PO już nie ma, a wiesz czemu?
   Bo o ludzi się dba, bo bez ludzi nie ma niczego.

 9. tak pytam dodano 4 lata temu

  A co z Pawlem Narojkiem? Czy wie ktos czy jest jeszcze w P.O.?

 10. Peter dodano 4 lata temu

  Zupełnie nie rozumiem po co pisowi ta cała awantura , to może tylko zaszkodzić , Ludzie nie lubią tego i zawsze stają w obrębie słabszych i krzywdzonych . Na sesji wiało taką wiochą , że się robiło mdło .

 11. Remek dodano 4 lata temu

  Piotrek my wszyscy z Tobą , nic się nie przejmuj już Cię raz odwoływali , a Ty zrobiłeś jeszcze lepszy wynik .

 12. Dzieje się dodano 4 lata temu

  Ciekawe komu pis da tą małą buławę , a raczej kukułcze jajo . Po Piotrze na parę miesięcy ? . Ten komu przypadnie nie przyniesie zaszczytu .

 13. Jak jest każdy widzi dodano 4 lata temu

  To jest właśnie demokracja w wykonaniu jedynej słusznej partii . Głosował inaczej , zabiera głosy pisowi , odwołać . Myślałem , że tak jest tylko w wydaniu krajowym , ale widzę , że lokalni działacze pis robią to samo .

 14. Nie dla PIS dodano 4 lata temu

  Nie dla PiS , nie dla głupoty , nie dla mściwych ludzi .

  • Fakt dodano 4 lata temu

   Wypoć coś merytorycznego … jeśli potrafisz!

 15. tak pytam dodano 4 lata temu

  A Narojek? Jest w P.O.?

 16. Lechu dodano 4 lata temu

  A co chciałbyś żeby był w ,, Po rozum i mienie " Razem ze spadami .

 17. tak pytam dodano 4 lata temu

  Interesuje mnie tylko czy jeszcze dalej bawi sie w polityke.

  • Nowoczesny Siedlczanin. dodano 4 lata temu

   Chyba tak, widziany był na spotkaniu Nowoczesnej. Nawet zdjęcia są.

 18. tak pytam dodano 3 lata temu

  Czyli tradycyjnie.

 19. Laik dodano 3 lata temu

  Nie ma potrzeby zawracać sobie głowy opozycją. Ambasador Izraela – chyba nie rozumiejąc tego – skutecznie zaorała szansę opozycji, dając szanse na większość konstytucyjną. Wpuściła opozycję na minę, a ta (jakżeby inaczej) z okrzykiem na ustach tam wkroczyła. I żadne głupstwa obecnej władzy lokalnej nic tu nie pomogą. Jakieś szanse mają komitety nie kojarzone z opozycją parlamentarną. Ale one nie mają ludzi i pieniędzy a chyba i ludzi, aby cokolwiek ugrać poza pojedynczymi radnymi. Szkoda ale takie jest życie.
  PS
  Kukiz nie wszedł na minę, ale nie ma struktur lokalnych.

 20. as dodano 3 lata temu

  Chaberski ma racje ludzi z Po powinien degradowac, albo usuwac szef PO czyli on, merytorycznie najbardziej przygotowany polityk, obeznany w kraju i na swiecie, bystry jak woda ,,ma same zalety, skromny i pracowity,gratuluje wam takiego szefa, najbardziej doceniam u niego szacunek do starszych kolegów, prezydenta i przewodniczącego rady, a najwazniejsze jest reprezentatywny niczym aryjski wojownik

 21. do asa dodano 3 lata temu

  …..obeznany w kraju i na świecie, bystry jak woda ( w klozecie). Jego obeznanie i bystrość są w Teatrze Kukiełek Marcina K., drogi i przenikliwy asie! Nie bujaj w chmurach.

 22. Anonim dodano 3 lata temu

  Mówcie co chcecie , a ja wam powiem , że ten Chaberski (…) ten Siedlecki układ gordyjski jak domek z kart . Miałem przyjemnośc rozmowiac z nim przez krótką chwilę i mówię wszystkim na około ,że to jest Ten na , którego czekaliśmy od bardzo długiego czasu . Od kiedy się tylko pojawił zaczeły się kłopoty pis i sts .

 23. Anonim dodano 3 lata temu

  A gdzie się schował Robert Ch . Czy ktoś wie ? w mysią dziórę . Tak myślałem , że to zawodnik j ednego dnia .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?