SPIN

Staręga, Niedziałek, Kozak – trwa podsumowanie sportowego roku

Aneta Borkowska środa, 31 stycznia 2018, 18:10 Sport

W Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury trwa właśnie uroczyste podsumowanie sportowe minionego roku. Symboliczne nagrody w postaci pucharów otrzymają sportowcy, trenerzy i działacze sportowi.

W tym roku wśród najlepszych sportowców znaleźli się:

Sportowiec Roku

– Maciej Staręga (UKS „Rawa” narciarstwo) – Najważniejsze osiągnięcia w 2017 roku: 8 miejsce w sprincie F podczas Mistrzostw Świata w Lahti, 10 miejsce w team sprincie C podczas Mistrzostw Świata w Lahti, starty w zawodach Pucharu Świata (miejsca 8 – 16), 22 miejsce w punktacji łącznej w Pucharze Świata, 5 miejsce w Alpen Cup w Planicy, 1 miejsce w zawodach FIS Race w Wiśle, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w sprincie, 1 miejsce w team sprincie C w Mistrzostwach Polski Seniorów, 3 miejsce w sztafecie 4 x 7,5 km mix w Jakuszycach.

wyróżnienie

– Daniel Gdula (Awenta MKS „Pogoń”) – rugby – reprezentant kraju w rugby 7 i 15 osobowym, brązowy medalista Mistrzostw Polski w Rugby.

– Tomasz Jaszczuk (WLKS LA) – I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal, IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy w skoku w dal, II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w skoku w dal, uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów w skoku w dal

– Magdalena Kisielińska (WLKS) – zapasy – X miejsce Mistrzostw Świata Juniorek Młodszych kat. 65 kg, II miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży kat. 65 kg, I miejsce w Pucharze Polski Juniorek, zawodniczka objęta centralnym szkoleniem, Mistrzowska klasa sportowa

– Damian Kreft (MKS „Pogoń”) – tenis stołowy – złoty medal Mistrzostw Polski Młodzieżowców w deblu, brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzieżowców w singlu.

– Maciej Nieczyporuk (UKS „Ósemka”) – pływanie – wielokrotny medalista Mistrzostwa Polski w kat. młodzików

– Patryk Bareja (SKS „Feniks”) – podnoszenie ciężarów – złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kat. 105 kg, srebrny na Mistrzostwa Polski LZS do lat 17 w kat. 94 kg, członek kadry narodowej.

Nadzieja Sportowa Roku

– Łukasz Niedziałek (WLKS LA) – I Miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i rekord Polski w chodzie na 10 km, I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w chodzie na 10 km, III miejsce w Pucharze Europy w chodzie na 10 km, VI miejsce w Mistrzostwach Europy w chodzie na 10 km.

Drużyna Roku

– Zespół seniorów rugby Aventa MKS „Pogoń” Siedlce – drużyna grająca w najwyższej lidze, zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Polski, w sezonie przegrała tylko dwa mecze z mistrzem i wicemistrzem tylko w meczach wyjazdowych. Na uwagę zasługuje fakt, iż trzon zespołu stanowią wychowankowie.

wyróżnienie:

– Sztafeta męska 4 x 7,5 km w składzie: Arkadiusz Posiadała, Maciej Staręga, Daniel Iwanowski, Paweł Klisz, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów w Jakuszycach. – Wyróżnienie

– MKP „Pogoń” Siedlce – drużyna od czterech sezonów dostarcza emocji na poziomie zaplecza ekstraklasy. – Wyróżnienie

– I-ligowa drużyna KPS Siedlce – w sezonie 2016/2017 pokonując Stal Nysę wywalczyła brązowy medal I-ligi. – Wyróżnienie

Trener Roku

– Andrzej Kozak, MKS „Pogoń” Siedlce – szkoleniowiec brązowego medalisty Mistrzostw Polski, Andrzej Kozak obecnie jest trenerem reprezentacji Polski Rugby 7.

wyróżnienia:

– Grzegorz Staręga (UKS „Rawa”) – trener narciarzy,

– Bartosz Tarachulski (MKP „Pogoń”) – trener piłkarzy,

– Witold Chwastyniak (KPS Siedlce) – trener siatkarzy

– Ryszard Soćko (SKS „Feniks” Siedlce) – trener sztangistów.

Działacz Sportowy Roku

wyróżnienia:

– Michał Chromiński (MKP „Pogoń”) – prezes zarządu MKP „Pogoń” Siedlce od początku istnienia związany z Klubem. Dużym zaangażowaniem wspierający i i działający na rzecz rozwoju MKP „Pogoń”

– Marek Guth (ZM TKKF) – wieloletni działacz TKKF, STARTU, były zawodnik „Pogoni” w piłce ręcznej, od 45 lat związany ze sportem.

– Artur Ryczywolski (MKS „Pogoń”) – prezes zarządu MKS „Pogoń” Siedlce.

Wydarzenie Sportowe Roku

– VIII Bieg Siedleckiego Jacka – największa biegowa impreza masowa w naszym regionie. Z roku na rok przyciąga co raz więcej fanatyków biegów ulicznych, w ubiegłym roku na wszystkich dystansach wystartowało łącznie blisko 1700 zawodników z różnych zakątków Polski, a także spoza granic naszego kraju. Dodatkowym atutem jest fakt, iż Bieg Jacka jest finałem edycji cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego. Po sześciu miesiącach wspólnej biegowej zabawy, rywalizacji o punkty i lokatę w końcowej klasyfikacji, wyłaniani są zwycięzcy całego cyklu.

wyróżnienia

– IV Europejski Festiwal Weteranów EVRA (organizator Miejski Klub Rugby), który odbył się w dniach 14-19 września 2017 pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Była to największa międzynarodowa impreza rugby w Polsce w 2017 roku i największa impreza sportowa w Siedlcach pod względem liczby startujących zespołów. Udział wzięło 14 drużyn z Hiszpanii, Polski, Portugalii, Ukrainy, Węgier, Włoch oraz reprezentacje Polski, Europy, krajów EVRA (Anglia, Chorwacja, Holandia, Francja, Niemcy, Szkocja) i krajów Bałtyckich (Litwa, Łotwa, Rosja). Doceniając wysoki poziom organizacji EVRA nagrodziła drużynę WFS Siedlce Veterans trofeum Jeff Butterfield Trophy. Była to pierwsza w historii EVRA nagroda przyznana organizatorowi i gospodarzowi międzynarodowej imprezy.

– Mecze piłki nożnej Nice 1 Ligi. Mecze gromadzą największą liczbę sympatyków sportu w mieście. Średnio na meczach zasiada na trybunach 1,5 – 2 tys. kibiców.

fot. arch

Komentarze (1)

  1. Derek dodano 4 lata temu

    Czy to zdjęcie z 2014r, ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?