SPIN

Policyjne działania „NURD”

Aneta Borkowska wtorek, 6 lutego 2018, 10:28 Społeczeństwo

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach pow. siedleckiego oraz w trosce o życie i zdrowie pieszych, rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego, jutro (7 lutego) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach przeprowadzą na podległym terenie wzmożone działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego.

Grupa tych uczestników określana jest mianem „niechronionych”, ponieważ podczas zdarzenia drogowego nie chroni ich karoseria pojazdu. Właśnie z myślą o osobach kwalifikowanych do tej grupy przeprowadzone zostaną działania „NURD”.

Głównym celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na nieoświetlonych rowerzystów, reagowanie na pieszych korzystających z dróg niezgodnie z przepisami, w tym również tych nietrzeźwych, ale przede wszystkim na osoby poruszające się pieszo poza obszarem zabudowanym po zapadnięciu zmroku i nie używające elementów odblaskowych.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?