SPIN

„Boliwijski Wspin” – kolejna odsłona spotkań podróżniczych

Aneta Borkowska czwartek, 8 lutego 2018, 14:35 Społeczeństwo

W czwartek (15 lutego) odbędzie się kolejne już spotkanie VITOexTrEAM pod hasłem „Boliwijski Wspin – od czubków drzew po szczyty gór”. Gośćmi cyklu będą Marzena i Krzysztof Wystrachowie.

Od lat regularnie wracają do Boliwii, by wspinać się na drzewa w Amazonii. Podczas prelekcji opowiedzą o tym, jak wyglądały pierwsze próby zdobywania drzewnych szczytów, skąd wziął się ten pomysł i jak rozwijał się wraz z kolejnymi wyjazdami. Nie zabraknie także opowieści o samej Amazonii, jej tajemnicach i mieszkańcach.

Opowiedzą także o niezwykłych kobietach z grupy etnicznej Ajmara, które zdobywają 6-tysięczniki w tradycyjnych strojach. Dowiecie się m.in. dlaczego nie powinniśmy nazywać ich Indiankami i czy spódnice (będące ważną częścią stroju) przeszkadzają im w górach. Zobaczycie je w akcji podczas kursu na przewodniczki górskie, grające w piłkę na boisku na ponad 4 tys. m n.p.m., a także podczas wspinaczki drzewnej w parku miejskim.

Ale będzie też o samej Boliwii: kulturze, obyczajach i wierzeniach. O tym co niezwykłego ma ten kraj do zaoferowania, ale też z jakimi problemami się boryka.

Spotkanie odbędzie się 15 lutego o godzinie 18 w Siedlcach w auli Instytutu Biologii UPH przy ul. Prusa 12. Wstęp wolny.

źródło: VITOexTrEAM

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?