SPIN

Za mandat zapłacisz kartą

Aneta Borkowska czwartek, 8 lutego 2018, 12:01 Siedlce

Od początku lutego siedlecka policja dysponuje ośmioma terminalami do obsługi transakcji bezgotówkowych. Wszystkie załogi pełniące pełniące służbę na drogach zostaną wyposażone w tego typu urządzenia.

SONY DSC

Oczywiście policjanci nadal będą mogli wystawiać tradycyjne druki, ale chętni będą mogli skorzystać z tej szybkiej formy. Płatności bezgotówkowe znacznie usprawnią pracę policjantów i skrócą przebieg kontroli.

Łatwiej będzie zapłacić mandat, również obcokrajowcom. Obcokrajowcy nadal zobligowani są do regulowania mandatu na miejscu wykroczenia w złotówkach, jednak teraz, oprócz formy gotówkowej, będą mieli również do wyboru płatność bezgotówkową. Zdarzały się sytuacje, że policjanci z obcokrajowcami jechali do bankomatu lub na pocztę po gotówkę, aby uiścić grzywnę, co było kłopotliwe i czasochłonne. 

Osoba karana za wykroczenie może nie przyjąć mandatu i stanąć przed sądem, a także przyjąć mandat kredytowany i zapłacić w ciągu siedmiu dni.

źródło: kom. Agnieszka Świerczewska, KMP Siedlce

Komentarze (1)

  1. Kierowca dodano 3 lata temu

    Zaraz potem ChargeBack 😉

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?