SPIN

Oddział ginekologiczny jak nowy

Aneta Borkowska środa, 14 lutego 2018, 10:42 Siedlce

Dziś w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach uroczyście otwarto Oddział Położniczo – Ginekologiczny po gruntownym remoncie oraz nową Pracownię Rezonansu Magnetycznego.

Obecnie na całym Oddziale Ginekologicznym znajduje się 48 łóżek (było 39), z czego 11 na pododdziale ginekologicznym, 19 położniczym a 18 na pododdziale patologii ciąży. Niemal wszystkie sale mają łazienki, oprócz tego klimatyzację i mechaniczną wentylację.

– Ta inwestycja to kolejny krok w kierunku rozwoju szpitala – mówi Elżbieta Lanca z zarządu. – Działamy wspólnie na rzecz pacjentów. Ten oddział dedykujemy najważniejszym pacjentom, bo nasza droga zaczyna się od tego miejsca – dodaje.

W ramach modernizacji wykonano gruntowne prace remontowo – budowlane, elektryczne, teletechniczne i sanitarne. Zakupiono nowoczesne wyposażenie specjalistyczne w tym: 56 szt paneli nadłóżkowych, kolumnę chirurgiczną i anestezjologiczną, lampy zabiegowe do stanowisk porodowych, centrale intensywnego nadzoru i wiele innych. Zamontowano również wannę do porodów w wodzie. Modernizację przeszła także szatnia dla personelu.

– Nasze placówki muszą być na najwyższym poziomie, jesteśmy organem założycielskim dla 26 szpitali – mówi Adam Struzik, marszałek. – Szpital jest jak duży kombinat, który w miarę upływu czau musi być remontowany i odnawiany żeby poziom usług był jak najlepszy. W ostatnich latach jesteśmy świadkami dobrego procesu zachodzącego w tym szpitalu – dodaje.

Modernizacja była możliwa dzięki dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego. Łącznie w 2016 i 2017 roku szpital otrzymał 8 007 559,31 zł. Koszt realizacji zadania to 8 194 084,48 zł. Pozostała kwota to środki własne szpitala.

Szpital wzbogacił się także o nowoczesny aparat do rezonansu magnetycznego. Nowoczesne urządzenie posiada system umożliwiający dokładną ocenę nawet niewielkich zmian chorobowych i uzyskanie obrazów w wysokiej jakości. Pozwala również skrócić czas i wykonać badania dotychczas nie realizowane w Pracowni MRI, między innymi gruczołu krokowego, narządów jamy brzusznej czy płuc.

Koszt nowego sprzętu to 7.344.793,30 zł. Inwestycja została zrealizowana przy udziale dofinansowania z budżetu państwa – 5.499.999,20 zł, budżetu Województwa Mazowieckiego – 1.807.897,50 zł oraz środków własnych placówki – 36.896,00 zł

2 komentarze

  1. Iza1313 dodano 3 lata temu

    "badania dotychczas nie realizowane w Pracowni MRI" hmm jakie? 🙂

  2. ztejsamejstrony dodano 3 lata temu

    Prezes robi, pracownicy robią a pani Lanc się lansuje. Ciekawe, z której partii będzie startować w wyborach. Może założy swoją?
    Naszą panią marszałek powoli wygryza.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?