SPIN

Koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”

Aneta Borkowska czwartek, 22 lutego 2018, 10:25 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 8 marca do Sali Białej o godz. 8.30, 9.30 i 10.30 na koncerty „Sacrum i profanum” i „Od baśni do baśni!” z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”. Są to koncerty dla uczniów siedleckich szkół i przedszkoli w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej.

Muzyka była zawsze mocno związana ze sferą sacrum i towarzyszyła religijnym obrzędom. Jednak w każdej epoce, obok dzieł inspirowanych wiarą i budzących wzniosłe uczucia, powstawały utwory świeckie, nie tylko służące odmiennym celom, ale także rządzące się własnymi prawami. W koncercie dla młodzieży sięgniemy po najpiękniejsze przykłady muzycznego sacrum i profanum, od baroku do współczesności, dając okazję do interesujących porównań ich języka dźwiękowego i charakterystycznych środków wyrazu. Pokażemy również, jak zmiana tekstu lub aranżacji utworu może wpłynąć na jego postrzeganie.

Najmłodszym słuchaczom proponujemy piosenki i utwory instrumentalne w różnych nastrojach. Każda z tych kompozycji opowie nam o czymś ciekawym. Będziemy zatem poruszać się od historii do historii, od baśni do baśni…

Liza WESOŁOWSKA – sopran / Katarzyna PAWŁOWSKA – mezzosopran / Marcin SOCHAN/Anna WCISŁO – skrzypce / Anna HAJDUK – fortepian

Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki. Bilet na 1 koncert – 5 zł za osobę. Opiekunowie GRATIS. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch.

Terminy i tematy kolejnych koncertów:

19 kwietnia 2018 r.: MUZYCZNE QUI PRO QUO/KALEJDOSKOP RYTMÓW I MELODII

10 maja 2018 r.: PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

7 czerwca 2018 r.: IGNACY JAN PADEREWSKI – ARTYSTA I MĄŻ STANU/MALI CZARODZIEJE

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.