SPIN

Nie mogli sprzedać – będą zmieniać plan

Aneta Borkowska czwartek, 22 lutego 2018, 16:11 Siedlce

Po czterech unieważnionych przetargach władze Siedlec chcą pójść na rękę inwestorom i zmienią nieco wizję tego co ma powstać w kwartale ulic Sienkiewicza-Kilińskiego-Pułaskiego-Floriańska. Na ich wyraźne sugestie  urzędnicy chcą zrezygnować z obowiązku zapewnienia działalność usługowej w tym miejscu.

Żeby tak się stało musimy zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, bo ten obecny uchwalany był kilkanaście lat temu i nie przewidział, że powstanie galeria handlowa – mówi rzecznik prasowy urzędu Dariusz Dybciak. – Na tym terenie jest wskazanie, że powinno być 20 procent usług,a  zdaniem inwestorów to zbyt wiele – dodaje.

Uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu urzędnicy chcą podjąć na sesji marcowej i jak mówi rzecznik teraz jest czas na to by zainteresowane osoby składały uwagi do planu.

– Nie będziemy obniżać ceny, bo jest ona adekwatna do wartości. Musimy jednak zrobić nową wycenę gdyż poprzednia traci swoją ważność -tłumaczy Dybciak.

W pierwszym przetargu działki wystawiono za 6 milionów złotych, ale ostatecznie cenę zmniejszono do 4 milionów 800 tysięcy złotych. Kilka lat temu stały na niej budynki komunalne – teraz służy jako bezpłatny parking.

12 komentarzy

 1. to przeciez dodano 4 lata temu

  To przecież najzwyklejsze korumpowanie urzędników. Nie podoba się oferta tzw. inwestorom niech nie kupują. A jak widać dyktują magistratowi warunki, A może koś coś wziął, licho nie śpi.

 2. Czy na pewno? dodano 4 lata temu

  "– Nie będziemy obniżać ceny, bo jest ona adekwatna do wartości."
  "W pierwszym przetargu działki wystawiono za 6 milionów złotych, ale ostatecznie cenę zmniejszono do 4 milionów 800 tysięcy złotych."
  A kto kupi?
  Plan zagospodarowania był robiony gdy Galeria już była.
  Może niech to zostanie dla następców, nie sprzedawać.

 3. Z PKS też...... dodano 4 lata temu

  Z PKS też manipulowano planem zagospodarowania.
  Kto kupił?

 4. Turysta dodano 4 lata temu

  Co ten Dybciak plecie?

 5. Laik dodano 4 lata temu

  To miasto się chyba powoli przyznaje, że sprzedaż terenu pod galerię obniżyła znacznie wartość działek w centrum miasta. Tu zarobiliśmy pozbywając się gruntu w centrum, a tu tracimy. I miasto będzie bez działek w atrakcyjnych miejscach.

 6. Nota bene dodano 4 lata temu

  Na rynku cena jest wypadkową obu stron. I inwestora i wykonawcy, i sprzedającego i kupującego. To zasada stara jak świat.

 7. DoLAIKA dodano 4 lata temu

  ty na prawdę jesteś laikiem i (…) miasto oddając to STRUSOLANDOWI straciło wszystko na trzy pokolenia ,przypomnę pl. SIKORSKIEGO , ŚCISŁE CENTRUM PLAŻA .amen na wieki amen to też zasługa kleru siedleckiego. Galeria tak ale na obrzeżach miasta (…)

  • Laik dodano 4 lata temu

   Nie bardzo wiem co mi zarzucasz? Sprecyzuj, gdzie ja napisałem to co wymaga polemiki. A co do twojego tekstu, to nie bardzo rozumiem jaki jest związek z klerem Pułaskiego-Sienkiewicza czy galerii? Tobie się wszystko z klerem kojarzy?

   • @Laik dodano 4 lata temu

    Nie znasz tego typu człowieka? Przekonany, że zawsze ma rację, a inni co najwyżej mogą mu buty czyścić. Zwykle hodujący brzuch przed telewizorem i zapatrzony w jedną opcję, bo przecież nie jest zdolny do własnego myślenia

 8. adamgrzegorz dodano 4 lata temu

  Jako mieszkaniec z ul.Pułaskiego, ku nieścisłości w artykule powyżej i zawartej i nim wypowiedzi rzecznika prasowego Urzędu Miasta, pragnę zauważyć:
  – Plan miejscowy dla GALERII i zarówno jak i plan miejscowy dla Pułaskiego, Floriańską, Sienkiewicza i Kilińskiego, był uchwalony z 2009 roku.
  – Plan Pułaskiego, Floriańską, Sienkiewicza i Kilińskiego był zmieniany "na wniosek" i uchwalony w 2016 roku.
  – Wklejony do artykułu rysunek planu dla terenu jest stara wersją, obecna wersja jest z 2016 roku.
  – Oczekiwanie na siedlecką starówkę obiecywaną w kampanii wyborczej w 2006 roku, ciągle się przedłuża, a teraz w związku "z nowymi wnioskami- planami", chyba całkowicie się rozmywa.
  – Dnia 27 grudnia 2010 r. na Spinie ukazał artykuł: Deptak. Kilińskiego czy Pułaskiego? i była zacytowana wypowiedź Prezydenta Wojciecha Kudelskiego "– Najchętniej widziałbym go w kwartale ulic Kilińskiego – Floriańska – Pułaskiego – Sienkiewicza. To tam mogłyby powstać pasaże w parterach budynków. Tam może być handel, usługi, zieleniec a jednocześnie będzie można tam usiąść i wypić kawę – mówi." – jak to spojrzenie ma się do dzisiejszych zamiarów Urzędu?
  – Jak się ma planowane zbycie działek komunalnych dla dewelopera, pod zapewne zamknięte osiedle mieszkaniowe, do wykupionych za całkiem niezłe pieniądze (sam zbywałem dla miasta część swojej działki pod nową drogę) działek pod nowe drogi publiczne? Czy to nadal będą drogi dojazdowe publiczne?

  • Laik dodano 4 lata temu

   Bardzo dobry merytoryczny tekst. Brawo.

 9. Zygmunt albo Jerzy dodano 4 lata temu

  Dlaczego, przedstawiciele UM nie prostują tego co podali do publicznej wiadomości?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?