SPIN

Zdewastowali Pomnik Wolności

Aneta Borkowska piątek, 23 lutego 2018, 12:02 Siedlce

Wandale oblali Pomnik Wolności farbą. Zniszczenie odkryli wczoraj (22 lutego) funkcjonariusze straży miejskiej. Sprawa została zgłoszona do zarządcy terenu, czyli urzędu miasta oraz na policję.

– Okazało się, że jest zabrudzony białą farbą w trzech miejscach – Mówi naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Paweł Chazan. – Będziemy chcieli to usunąć, ale na razie nie pozwala nam na to pogoda. Plamy wsiąkły w pomnik i aby to usunąć potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt. Koszt szacujemy na 3 tysiące – dodaje.

Ustalenie sprawców tego aktu wandalizmu nie będzie łatwe, bo teren nie jest objęty monitoringiem. Pomnik Wolności został odbudowany w roku 2010 dzięki staraniom społecznego komitetu. Koszt wyniósł ponad 600 tysięcy.

fot. arch

11 komentarzy

 1. Proszę dodano 4 lata temu

  nie pisać bzdur. Większość na pomnik dało miasto.
  Ile, do sprawdzenia w waszym archiwum.

 2. jaki komitet dodano 4 lata temu

  Miasto dało kasę, bo komitet nie potrafił zebrać kasy. A dlaczego panie Chazan nie ma tam monitoringu????? Trzeba myśleć, to nie boli.

  • @Kierowca bombowca dodano 4 lata temu

   Mały człowieku! Szukasz winy nie tam gdzie ona jest faktycznie! Niemcy wysadzili pomnik wolności w powietrze! Dziś jacyś dewianci niszczą odbudowany – właśnie w imię wolności – farbą! Może napisz, że pod pomnikiem miała stać warta. I nie mąć bo niewiele odbiegasz postawą od sprawców.

   • Wieki pewnie człowieku dodano 4 lata temu

    Tak, tak rozkręć się bardziej. Co teraz do tego mają Niemcy?

 3. straznik teksasu dodano 4 lata temu

  Po co ta Straż Miejska tam sie pałęta? W centrum miasta dzień w dzień tabuny samochodow na zakazach poparkowane, a oni sobie wycieczki urządzają. Idźcie na Asłanowicza na wycieczkę. Oszczędzicie, a nawet zarobicie na paliwo. Najlepiej od strony Niedziałka!

 4. Turysta dodano 4 lata temu

  A ja bym założył monitoring na takich co piszą tak bzdurne komentarze.

 5. nie ukrywam dodano 4 lata temu

  Widocznie ktos ma zastrzezenia co do wolnosci w Siedlcach.

 6. mieszkaniec miasta od urodzenia dodano 4 lata temu

  w kulturalnym i dobrze wychowanym społeczeństwie taki pomnik powinien być szanowany, taka sytuacja świadczy w jakim społeczeństwie żyjemy,tam żaden monitoring i warta nie potrzebna tylko szacunek i kultura. To tyle i aż tyle.

 7. Jan dodano 4 lata temu

  Czy pisowcy wiedzą co to jest wolność, raczej nie im bliżej do arogancji monopolizmu i klerykalizmu w naszym mieście ,to obciach i ściema prezydenta i radnych rządzących.amen

 8. Anonim dodano 4 lata temu

  W Sidlcach rzadzi Pis i kler.Tak jak w Polsce.

 9. Adam dodano 4 lata temu

  Na tym rondzie wokół pomnika wieczorem odbywają się samochodowe drifty, bo nie ma monitoringu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?