SPIN

Siedleckie przedszkolaki lubią sport

Aneta Borkowska piątek, 2 marca 2018, 09:11 Sport

Wczoraj (1 marca) w hali sportowej przy ul. Popiełuszki w Siedlcach odbyła się impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. W imprezie wzięło udział niemal 180 Aktywnych Przedszkolaków.

System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Imprezy odwiedzają sportowcy z partnerskich klubów. W Siedlcach gościli zawodniczki i zawodnicy KPS Siedlce, MKK Siedlce, SKK Siedlce, MKS Prus Pogoń Siedlce oraz MKS Pogoń Siedlce.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Siedlcach sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Aktywne przedszkolaki poznają również podstawowe zasady ekologii.

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

 

źródło: Przedszkoliada.pl.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?