SPIN

„Podaruj zdrowie, podaruj życie – koperta życia”

Aneta Borkowska środa, 7 marca 2018, 19:16 Społeczeństwo

Centrum Wolontariatu działające w Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza mieszkańców miasta do wzięcia udziału w kampanii społecznej „Podaruj zdrowie, podaruj życie – koperta życia”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Siedlce w ramach zadania publicznego „Promocja i ochrona zdrowia”. Ma na celu ułatwienie niesienia pomocy medycznej, zwłaszcza osobom starszym, chorym czy samotnym, głównie w sytuacji, kiedy ratownicy medyczni, lekarze bądź strażacy muszą szybko reagować, a nie ma kontaktu z człowiekiem będącym np. po wylewie czy udarze.

Jak działa koperta życia? W każdej kopercie zawarty jest formularz na temat stanu zdrowia pacjenta i przyjmowanych leków, który trzeba wypełnić. Miejscem umownym przechowywania jest lodówka, oznaczona naklejką taką, jak na kopercie, co dla osoby udzielającej pomocy będzie sygnałem, że znajdują się w niej ważne informacje mogące uratować życie osoby poszkodowanej.

W ramach kampanii, 8 kwietnia w Zakładzie Ratownictwa Medycznego przy ul. Prusa 12 w Siedlcach odbędzie się także szkolenie z pierwszej pomocy, które przeprowadzą studenci z Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego UPH w Siedlcach pod kierownictwem dr Piotra Leszczyńskiego.

Koperta życia będzie dostępna w następujących punktach na terenie Miasta Siedlce: Urząd Miasta Siedlce; parafie na terenie miasta Siedlce; biuro Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Bpa Świrskiego 57 w Siedlcach (pokój nr 12); noclegownia „Mieszkania wspierane” przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach oraz Centrum Wsparcia Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach.

źródło: Caritas Siedlce

2 komentarze

  1. Wybory dodano 3 lata temu

    Dlaczego UM ładuje się w nie swoje sprawy?
    Wybory.

    • Tadeusz dodano 3 lata temu

      uważam że to bardzo dobra kampania i urząd nie ma tu nic do rzeczy po prostu dofinansował doby projekt na rzecz mieszkańców miasta Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?