SPIN

Wielkanocna Zbiórka Banków Żywności

Aneta Borkowska poniedziałek, 12 marca 2018, 14:50 Społeczeństwo

16 i 17 marca odbywać się będzie Wielkanocna Zbiórka Żywności Banków Żywności „Nakarmić tych, których nie widać”.

Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. Choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy przed sklepem, proszących o żywność. Misją Banku Żywności w Siedlcach jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. To również dla nich, wraz z wolontariuszami prowadzona jest cyklicznie Wielkanocna Zbiórka Żywności, która w tym roku odbędzie się w takich miastach jak Siedlcach, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie, Łaskarzewie, Mińsku Mazowieckim, Kałuszynie, Garwolinie, Miętnem, Rębkowie, Mrozach, Łosicach, Ostrowi Mazowieckiej. Pokażmy w tych dniach wszystkim potrzebującym wsparcia, że ich widzimy.

– Nasze zbiórki pokazują, dużą ofiarność lokalnej społeczności. Mieszkańcy Siedlec i okolicznych powiatów już nieraz udowodnili, że lubią brać sprawy w swoje ręce. Przykładem jest zeszłoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, kiedy przekazali ponad 11 ton żywności. Pozwoliło to zapewnić godną i spokojną Wielkanoc ponad 4 tys. osób – podkreśla Roman Jałyński dyrektor Banku Żywności w Siedlcach

W tegorocznej Wielkanocnej Zbiórce Żywności weźmie udział 1500 wolontariuszy, którzy na terenie 93 sklepów, będą zachęcać do dzielenia się żywnością.

– Nie trzeba dużych pieniędzy, tylko serca i chęci by dołożyć produkt do oznakowanych koszy, przy których, będą dyżurowali wolontariusze. Zachęcamy do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze – zaznacza Roman Jałyński.

źródło: Bank Żywności Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?