SPIN

Literacki sukces grafików z siedleckiej „Kolejówki”

Aneta Borkowska środa, 14 marca 2018, 11:10 Społeczeństwo

9 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, czyli „Kolejówce” odbyła się uroczystość promująca niedawno wydany tomik wierszy uczennicy klasy IIa Katarzyny Jóźwik pt. „Moje chwile”.

Uczestnicy spotkania, miłośnicy poezji, czyli dyrekcja, nauczyciele, rodzina autorki oraz uczniowie mieli okazję poznać bliżej Katarzynę Jóźwik, posłuchać recytacji wierszy zawartych w tomiku. Utwory Katarzyny zaprezentowali koledzy z klasy: Jakub Kozłowski, Łukasz Krawczyk i Mateusz Tarapata, przygotowani przez polonistkę i wychowawczynię klasy IIa Monikę Kowalczyk.

W swoich wierszach Katarzyna przedstawia świat, a w nim człowieka pragnącego miłości, szczęścia, ale też pokonującego różne przeszkody, doświadczającego cierpienia. Tomik poezji „Moje chwile” został opracowany graficznie i złożony przez uczniów klasy IIa.

– Parafrazując słowa Anny Kamieńskiej, chcę podkreślić, że poezja jest dla mnie sposobem dojrzewania. Dlatego nie wstydzę się nawet słabszych wierszy. Są etapami, dochodzeniem, samookreślaniem. Będę je nadal pisać. I choć nie jestem kimś wielkim i pewnie nie będę, w ten sposób wypowiem swoje myśli, uczucia. Trzymam w rękach tomik wierszy. Moje chwile, są naprawdę moje i na zawsze pozostaną w mej pamięci. Nie byłoby tego, gdyby nie pomoc nauczycieli, koleżanek i kolegów, dzięki którym mam tomik wierszy, tylko mój– powiedziała autorka.

autor tekstu: Monika Kowalczyk

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?