SPIN

Grupa do zadań specjalnych

Aneta Borkowska środa, 21 marca 2018, 07:01 Siedlce

Podczas zajęć laboratoryjnych na UPH rozbija się szklana butelka z kwasem azotowym, który ochlapuje nogi jednego ze studentów. Następuje ewakuacja, a na miejscu pojawia Specjalistyczna Grupa Chemiczno – Ekologiczna.

To „Laboratorium 2018”, czyli wczorajsze ćwiczenia siedleckich strażaków. Te rozpoczęły się częścią teoretyczną, zapoznaniem uczestników z budynkiem i charakterem zagrożeń.

– W takich sytuacjach trzeba bardzo dokładnie się przygotować by ratowników wysłać w miejsce zagrożenia – mówi oficer prasowy Paweł Kulicki. – A takich zagrożeń jest bardzo dużo, w transporcie drogowym, kolejowym, i zakładach. Dlatego tak ważne jest abyśmy cały czas doskonalili swoje umiejętności – dodaje.

Terenem działania grupy jest cały region siedlecki ale w razie potrzeby także wschodnie Mazowsze. Rocznie siedlecka grupa bierze udział w kilkunastu podobnych – już nie pozorowanych akcjach.

fot. Adam Krasuski

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?