SPIN

Inwestycje bez zakłóceń

Aneta Borkowska środa, 21 marca 2018, 19:34 Siedlce

Idą zgodnie z planem. Mowa o największych inwestycjach drogowych w mieście, czyli budowie tunelu w przedłużeniu ulicy Kilińskiego, trzecim etapie obwodnicy i Centrum Przesiadkowym.

Najważniejszą informacją dla siedlczan i mieszkańców regionu jest to, że po 6 miesiącach zamknięcia wkrótce zostanie otwarty przejazd pod wiaduktem garwolińskim. Roboty przy trzecim etapie obwodnicy powodują duże utrudnienia – głównie objazdy.

– Zakładaliśmy, że przejazd będzie możliwy z końcem marca i myślę, że po świętach wiadukt już będzie otwarty – mówi naczelnik wydziału dróg Wojciech Cylwik. – Oczywiście, mimo naszych szczerych chęci, zawsze może się coś zdarzyć. Możemy coś wykopać i będzie poślizg, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego – dodaje.

Po otwarciu wiaduktu, prace przeniosą się na ulicę Składową, gdzie będzie budowane rondo łączące nową drogę do Kilińskiego i ulicę Pileckiego. W związku z tym ulica zostanie zamknięta. Budowa potrwa około 2 miesięcy – tłumaczy Cylwik.

Z niespodziewanym utrudnieniem musi zmierzyć się wykonawca tunelu. W okolicach pomnika pamięci poległych kolejarzy, drogowcy odkryli stare fundamenty.

– Teraz sprawę nadzoruje konserwator zabytków – mówi naczelnik Cylwik. – Stwierdził, że trzeba przeprowadzić badania archeologiczne i niestety narzucono nam miesięczny termin tych prac, więc o tyle w tym miejscu inwestycja się przesunie – dodaje.

W efekcie budowa tunelu zakończy się w czerwcu, choć prace przy samym przebiciu idą bez zakłóceń. Konstrukcje są już gotowe. Wykonawca pracuje nad infrastrukturą drogową, a także ciągiem dla pieszych i rowerzystów. Dodatkowo właśnie ruszyły prace przy Centrum Przesiadkowym, które ma być gotowe we wrześniu.

Pozostałe inwestycje będą oddane w czerwcu. Łączny koszt inwestycji to około 90 mln złotych.

 

9 komentarzy

 1. Laik dodano 3 lata temu

  Idą zgodnie z planem (tytuł). W ciągu 10 dni droga będzie wykonana, robota odebrana, wiadukt budowany osłonięty, teren będzie uporządkowany i będzie puszczony ruch ul. Garwolińską (do końca marca)? Co znaczy po świętach? 🙂
  Ciekawa jest informacja o decyzji archeologa. I przedłużeniu terminu budowy wiaduktu..

 2. Antek dodano 3 lata temu

  Tygodnik Siedlecki ma lepsze zdjęcia!

 3. fundament dodano 3 lata temu

  Gdy kładziono rury PEC natrafiono na fundamenty
  przy pomniku powstańców 1863r.
  Czy archeolog tam był?
  Odwracnie uwagi.

  • fundament dodano 3 lata temu

   Są stare zdjęcia i fotografie i można się czegoś co tam było się dopatrzeć.

   Parking 2 poziomowy, tam też trzeba będzie zatrudnić archeologa bo wszystkie fundamenty zostały po rozbiórce.

 4. jola dodano 3 lata temu

  Proszę rano przejsc od szkoły 5 pod mostem w strone miasta brak jakichkolwiek zabezpieczeń dzieci , rodzice chodzą nad pracującymi ładowarkami z płytami betonowymi nad głową . Gdzie jest nadzór budowlany. Ma dojść do tragedii jak w Białce . Gdzie 4 władza dziennikarze robią zdjęcia jak jest pięknie itp litości …..

 5. Johnathan dodano 3 lata temu

  Niektórzy to mieli do szkoły pod górkę i pod wiatr i tak im do dziś zostało 🙂

 6. Zuza dodano 3 lata temu

  A czy wiaduktem będą mogły przejeżdżać samochody inne niż osobowe? Bo słyszałam że karetki się nie zmieszczą bo są za wysokie.

  • wiem ze nic nie wiem dodano 3 lata temu

   sluchaj uchem a nie brzuchem

 7. Krzysztof dodano 3 lata temu

  Bez zakłóceń? Miał być oddany 1 kwietnia…, nie wszyscy się zorientowali, że to prima aprilis. Dopiero od 9 kwietnia pojedziemy zakorkowaną Partyzantów. Koszmar goni koszmar.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?