SPIN

Wojciech Kudelski: A może będę wójtem gminy Siedlce?

redakcja środa, 21 marca 2018, 14:24 Siedlce

– Myślę, że z tej funkcji odchodzę z tarczą. Przez te trzy kadencje i wcześniejsze lata w samorządzie i administracji, wykorzystałem dobrze swoje umiejętności inżynierskie, organizacyjne, urzędnicze i już tu nie mam nic do roboty – powiedział prezydent Siedlec Wojciech Kudelski podczas dzisiejszego spotkania z lokalnymi mediami.

Wojciech Kudelski o deklaracji, że nie będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Siedlec w kolejnych wyborach.

Myślę, że z tej funkcji odchodzę z tarczą. Przez te trzy kadencje i wcześniejsze lata w samorządzie i administracji, wykorzystałem dobrze swoje umiejętności inżynierskie, organizacyjne, urzędnicze i już tu nie mam nic do roboty. Niech następni myślą, pracują, administrują, budują.

O tym kogo „wyznaczy” w nadchodzących wyborach samorządowych na prezydenta Siedlec.

Chciałabym być tak mocny, żeby wyznaczać następcę, ale ja nikogo nie wyznaczam.

O tym, że trzy miesiące temu apelował do dziennikarzy, aby „nie skreślali” go w najbliższych wyborach prezydenckich.

Ja jestem politykiem i będę politykiem, a polityk nigdy „kawy na ławę” od razu nie wykłada, tylko coś tam mówi. A może będę wójtem gminy Siedlce? Zobaczę, nie wiem jak tam będzie. Póki co, żyję, jestem człowiekiem sprawnym na umyśle i fizycznie i na pewno nie będę siedział z założonymi rękami. A o tym wójcie mówię, bo on (Henryk Brodowski – od red.) mnie tu straszy, że będzie prezydentem. No pewnie by mnie zmobilizował, żebym ja dłużej nim był, jakby on miał tutaj wejść, bo by mi popsuł wszystko, co ja zrobiłem. Ale niech uważa – śmiech.

O tym, kogo miał na myśli mówiąc na antenie telewizji publicznej o godnych, młodych następcach.

Te wszystkie inwestycje, które tutaj oglądaliśmy to ja wykonuję w oparciu o młodych i każdy z nich jest przygotowany do tego, żeby taką funkcję pełnić. Zobaczcie ilu młodych mi podebrał Tchórzewski do Warszawy. Każdy z nich mógłby być prezydentem. A co? Darek Dybciak – naczelnik gabinetu prezydenta – od red.) nie mógłby być prezydentem? Nasze miasto jest tak bogate, każde z państwa może być prezydentem. Dlaczego nie? Nasze miasto się rozwija i z tego się cieszmy.

12 komentarzy

 1. Anonim dodano 3 lata temu

  Panie Prezydencie, z uśmiechem to i Sitnika można poprzeć. Ciekawe czy z pana poparciem by się wycofał.

 2. JAN dodano 3 lata temu

  JAK SIĘ SŁUCHA I SIĘ PATRZY NA TEGO MARNEGO POLITYKA' SOŁTYSA' SIEDLECKIEGO TO MI WSTYD I SZKODA MIESZKAŃCÓW . JEST ODPOWIEDZIALNY ZA OGROMNE ZADŁUŻENIE .

 3. KOMPROMITACJA dodano 3 lata temu

  Takie gadki to można u cioci na imieninach….samochwalstwo….a Dybciak jako Prezydent…..Ż.D.S. A taak na marginesie. Brodowski w wyborach w Mieście pokazał by Kudelskiemu miejsce w szeregu.

 4. ZORRO dodano 3 lata temu

  Jak ogłoszą wybory to będzie wesoło i dużo ciemnych spraw ujrzy światło dzienne panie Wojciechu pana prawo i sprawiedliwość będzie oceniona przez mieszkańców . . Zgrzeszyłbym mocno że pan nic dobrego nie zrobił,ale jak bym wszystko zważył dobre i złe decyzje to pan się kompromituje. Był pan przewodniczącym rady miasta za rządów Symanowicza miał pan władze w tamtym okresie. A podczas wyborów pana sztab wyborczy opluł Symanowicza pokazaliście go z kieliszkiem taki pan jest sprawiedliwy, teraz pan mu chyba spłaca ten wybryk powołując go na prezesa TBS ale taka jest sprawiedliwość według pana ..Wiem dokładnie że miastem rządzi Tchórzewski a pan robi tylko mine, taka jest rzeczywistość panie Wojciechu. Pozdrawiam też siedlecki kler bo mocno się dołożył i przyczynił do tej beznadziejnej sytuacji w mieście.amen

 5. kronikarz dodano 3 lata temu

  Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe! Taką samą miarą będziesz sądzony!

 6. Żorż Ponimirski dodano 3 lata temu

  Z może sołtysem w Rozbitym Kamieniu?

 7. Janek dodano 3 lata temu

  Kolesiostwo.

 8. krzycho58 dodano 3 lata temu

  Ten kłamca nie będzie już startował w wyborach ? Zadłużył miasto na ogromne pieniądze i ucieka. Na sołtysa to się nie nadaje!!!!!!

 9. Roman dodano 3 lata temu

  "OD TYSIĄCLECI NIC SIĘ NIE ZMIENIA, TE SAME ŻĄDZE TE SAME PRAGNIENIA"… Ocena nigdy nie należy do OCENIANEGO. Położył pan na szalę NIE TYLKO swoje zasługi zwłaszcza za pierwszej kadencji i trochę za drugiej… ZBUDOWAŁ DOBRY ZESPÓŁ I SIADŁ NA LAURACH… Dalej to same POrażki i brnięcie w "diabelskie" układy vide Magellan ze sprzedażą nie tylko Krzyża Papieskiego ale i własnej duszy, vide "zaprzyjaźnieni" – etatowi wykonawcy, vide bogacący się baronowie siedleccy… Dopadł Pana szmal…

 10. pisarz dodano 3 lata temu

  PiS w Siedlcach nie ma ludzi kompetentnych, wystarczy popatrzeć na radnych,co oni sobą reprezentują.

 11. andrzej g. dodano 3 lata temu

  https://youtu.be/_8AxctdGi9k

 12. Anonim dodano 3 lata temu

  Tylko Pan Sitnik na prezydenta a sołtys i tak te 3 kadencje za długo siedzi powiem krótko i co z tego skoro w Siedlcach brak pracy i wieje ch…na każdym kroku coś załatwić pomuc w potrzebie też nie ma na kogo liczyć poprostu powiem szczerze jestem w ciężkiej sytuacji poszedłem do kancelarii o pomoc jakąś ze strony prezydenta zostałem olany i zlekceważony zdecydowanie NIE dla pana Kudelskiego tylko Pan Sitnik na prezydenta.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?