SPIN

Uczniowie z ZSP nr 3 oddali krew

Aneta Borkowska czwartek, 22 marca 2018, 10:35 Społeczeństwo

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej honorowe krwiodawstwo „TWOJA KREW – MOJE ŻYCIE”, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach postanowili honorowo oddać krew potrzebującym ratując ich zdrowie i życie.

Wśród śmiałków, którzy wykazali dobrą wolę przełamując swój strach przed igłą byli uczniowie klasy 4th,3zc,3zm,3ts,3li,2lb. Po oddaniu 450 ml tej cennej substancji życia można było wyczytać na ich uśmiechniętych twarzach poczucie zwycięstwa nad swoim strachem, ale przede wszystkim dumę z powodu przyczynienia się do uratowania ludzkiego życia, które przecież jest najwyższą wartością.

Ufam, że w przyszłości młodzież naszej szkoły jeszcze liczniej odpowie na akcję Ci, którzy ten dzień mają już za sobą nie poprzestaną na jednorazowej akcji, ale regularnie będą oddawać krew – mówi Bożena Uziębło opiekun szkolnego koła PCK.

Kampania „TWOJA KREW – MOJE ŻYCIE” jest oparta o program Ministra Zdrowia „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie krwi, jej składników i produktów krwiopochodnych na lata 2015 – 2020”

autor: Bożena Uziębło. ZSP nr 3

6 komentarzy

 1. Kamil dodano 3 lata temu

  Bardzo słuszna akcja

 2. Arek dodano 3 lata temu

  Fajna akcja

 3. Damian dodano 3 lata temu

  Wspaniała inicjatywa warto zachęcać młodzież

 4. Weronika dodano 3 lata temu

  Świetna inicjatywa następnym razem też wezmę udział!

 5. Kuba dodano 3 lata temu

  Zawsze można liczyć na młodzież z ZSP 3 🙂

 6. Aleksandra dodano 3 lata temu

  Pozdrawiam znajome twarze 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?