SPIN

Dzień Dawcy Szpiku w „Elektryku”

Aneta Borkowska poniedziałek, 26 marca 2018, 13:48 Społeczeństwo

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 po raz drugi organizuje „Dzień Dawcy Szpiku w Elektryku”, który odbędzie się 5 kwietnia (czwartek) w godzinach od 8.00 do 14.00.

„Wychodzimy naprzeciw nieustannej potrzeby poszukiwania dawców szpiku, których osobiste poświęcenie może dać chorym szansę na życie. Rocznie tysiące naszych rodaków zapada na nowotwory krwi i jedynym ratunkiem jest dla nich przeszczep szpiku i komórek macierzystych. Ponieważ znalezienie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne to tym ważniejsze jest, aby jak najwięcej z Nas było zarejestrowanych w bazie jako potencjalny dawca. Poprzednie takie wydarzenie, które miało miejsce w naszej szkole niespełna pół roku temu przyciągnęło ogromne rzesze młodych ludzi chętnych do pomocy. Jak więc widać, nie jesteśmy obojętni na potrzeby naszych bliskich.

W trakcie tego wydarzenia, oprócz możliwości rejestracji w bazie dawców fundacji DKMS, zainteresowani będą mieli okazję do zapoznania się z procedurami związanymi z poborem szpiku, a także rozwiać wszelkie wątpliwości związane z rejestracją jako potencjalny dawca szpiku. Służyć pomocą będą nasi niezawodni wolontariusze pod okiem Ewy Domańskiej, organizatorki i koordynatorki tego wydarzenia.

Zapraszamy do udziału i rejestracji wszystkich zainteresowanych. Wydarzenie mimo, że odbywa się w naszej szkole skierowane jest do uczniów wszystkich siedleckich placówek oświatowych kształcących osoby pełnoletnie, ich rodziców, przyjaciół, znajomych i innych ludzi dobrej woli chcących wziąć czynny udział w pomocy chorym na nowotwory krwi.”

autor: Mateusz Szmitkowski, nauczyciel ZSP nr 1 w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?