SPIN

Dzień ziemi – „Koniec zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych”

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 11:09 Aktualnie, Siedlce

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie weźmie udział w obchodach Dnia Ziemi. Bądź jednym z nich. Zrób coś dobrego dla naszej planety. Przyjdź wraz z całą rodziną nad Zalew „Muchawka” i weź udział w Dniu Ziemi organizowanym przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach w ramach kampanii Siedlce? Naturalnie!

W sobotę (21 kwietnia) od godziny 14:00 odbędzie się wielkie sprzątanie Zalewu. Akcję koordynują członkowie Okręgowego Związku Wędkarskiego Koło Nr 1 Siedlce Miasto. Jak można pomóc? Wszyscy lubimy spędzać czas nad zalewem, posprzątajmy razem ten akwen i przygotujmy nasz Zalew na lato.

W niedzielne popołudnie zapraszamy nad Zalew całe rodziny, a każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Od godziny 13:00 odbywać się będą warsztaty i zabawy ekologiczne dla dzieci. Prowadzona będzie także zbiórka butelek PET – za 1 kg zgniecionych butelek PET, otrzymamy 1 sadzonkę. Hasło tegorocznego Światowego Dnia Ziemi dotyczy znacznej redukcji zanieczyszczeń plastikowych – „Koniec zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych.”

Stoiska informacyjne i kramy ze zdrową żywnością na pewno przyciągną licznych amatorów. Będzie też możliwość poznania podopiecznych „Zwierzolubów z Siedlec”, wyjść z nimi na krótki spacer czy ofiarować karmę.

Punktualnie o 15:00 startuje Rodzinny Bieg dla Ziemi dookoła Zalewu. Forma udziału jest dowolna – bieg, marszobieg czy marsz z kijkami. Nie są to zawody, a wspólny rekreacyjny Bieg dla osób w każdym wieku od juniora po seniora. Dystans do pokonania to ok. 3 km. Udział dla wszystkich chętnych jest bezpłatny. Zapisy prowadzone będą od godziny 13:00, a pierwsze 400 osób otrzyma pakiet z pamiątkową koszulką i medalem. Ciekawostka! Koszulka pochodzi z recyklingu, co oznacza, że w całości została wyprodukowana z surowców wtórnych.

O godzinie 18:00 zaplanowana jest plenerowa projekcja niezwykłego filmu przyrodniczego „Królestwo” (reż. Jacques Perrin – twórca m. in. „Mikrokosmosu” i „Makrokosmosu”). Ten film zobaczyć powinien każdy, przynajmniej raz. Niesamowita opowieść od dzikiej prapuszczy do współczesności ukazana oczami jej mieszkańców.

Do zobaczenia.

reklama ZUO Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.