SPIN

„Kolejówka” mówi stanowcze NIE bezrobociu

Aneta Borkowska środa, 18 kwietnia 2018, 11:04 Społeczeństwo

W ostatnim czasie obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem. Dla wielu Polaków jest to poważny problem społeczny. Mamy z nim do czynienia, gdy na rynku pracy są osoby, które chcą pracować, ale pozostają bez zajęcia. Dlatego tak istotny jest wybór takiej ścieżki edukacyjnej, by nie podzielić losu wielu młodych bezrobotnych.

Uczniowie siedleckiej „Kolejówki” postanowili zatem w nietypowy sposób zachęcić do odwiedzenia swojej szkoły, która 25 kwietnia zorganizuje Dzień Otwarty dla wszystkich tegorocznych absolwentów gimnazjów.

Z tego powodu we wtorek urządzono na Dworcu Kolejowym w Siedlcach happening, podczas którego młodzież siedleckiej „Kolejówki” powiedziała stanowcze NIE bezrobociu młodych. Tego dnia uczniowie ZSP nr 6 przedstawili atrakcyjne kierunki kształcenia: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik geodeta, technik dróg kolejowych i obiektów inżynieryjnych, technik transportu kolejowego, technik elektroenergetyk transportu szynowego (nowość) oraz technik automatyk sterowania ruchem kolejowym (nowość). Młodzi rozdawali mieszkańcom foldery informacyjne oraz zaprezentowali efekty praktycznej nauki zawodu.

Warto podkreślić, że proponowane kierunki kształcenia nie generują kolejnych bezrobotnych, wręcz przeciwnie młodzież kończąca Technikum nr 6 w Siedlcach ma zapewnioną posadę i często negocjuje warunki pracy jeszcze w murach szkoły. Od września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach powstanie nowa, dwukierunkowa klasa, kształcąca młodzież w zawodach: technik automatyk sterowania ruchem kolejowym pod patronatem PKP PLK S. A. i technik elektroenergetyk transportu szynowego pod patronatem PKP Intercity.

Liczymy, że dzięki tej formie prezentacji uczniowie, którzy zastanawiają się nad wyborem swej dalszej ścieżki edukacyjnej, przybędą na Dzień Otwarty, by ocenić, czy warto podjąć naukę w „Kolejówce”.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia szkoły 25 kwietnia (w środę) w godz. 11.00-15.30. Tego dnia będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, dowiedzieć się o warunkach przyznania uczniom stypendium na cały okres nauki oraz porozmawiać z przyszłymi pracodawcami.

Relację z happeningu (film nakręcony przez Jakuba Grabowskiego i Tomasza Chraniuka z klasy III o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej) można zobaczyć TUTAJ

źródło: ZSP nr 6 w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?