SPIN

Rozwód albo sąd

Aneta Borkowska środa, 18 kwietnia 2018, 11:58 Siedlce

10 dni na wyjście z koalicji z lokalnymi strukturami partii Wolność dostał szef siedleckiego SLD. Po tym czasie Macieja Drabio może czekać najprawdopodobniej sąd koleżeński.

Reakcja centrali SLD, to pokłosie podpisanej w piątek deklaracji między siedleckimi strukturami PO, SLD i Wolności. Partie chcą stworzyć w mieście wspólny front przeciwko rządzącemu tu od 12 lat Prawu i Sprawiedliwości.

Nie wiem co zrobię. Żadne decyzje jeszcze nie zapadły – przyznaje Drabio i dodaje, że o dalszej przyszłości Sojuszu w trójstronnym porozumieniu zadecyduje nie on sam a Rada Powiatowa. – Do koalicji nie wchodzi się po to, aby kilka dni później wychodzić – mówi i podkreśla, że nie spodziewał się na Lewicy takiej krytyki. – Dostaliśmy wolną wolę jeśli chodzi o układanie koalicji na poziomie powiatowym. Nie padła informacja z kim możemy to robić, a z kim nie możemy, zatem nie rozumiem takiej decyzji władz SLD. Z krytyka środowiska lewicowego liczyłem się jednak nie sądziłem, że będzie aż tak ostra. W końcu dużo mówi się o potrzebie dialogu między partiami, ale jak jak już ten dialog się podejmuję, to są zarzuty o utratę ideowości. Brak w tym konsekwencji.

Maciej Drabio podkreśla, że nie wie na jakiej podstawie miałby stanąć przed sądem koleżeńskim, bo nie złamał żadnych przepisów wewnętrznych Sojuszu. – Jestem przekonany, że tylko szeroka koalicja może doprowadzić do tego, że przyszłość Siedlec będzie lepsza. Pozostaje pytanie czy ważniejsze jest zostanie w strukturach partii czy dobro Siedlec. Dla mnie przyszłość miasta to priorytet. Może znajdzie się jakieś rozsądne wyjście z tej sytuacji – dodaje.

fot. Maciej Drabio (facebook)

8 komentarzy

 1. Maciek ! dodano 3 lata temu

  Ultimatum w państwie demokratycznym ! A kopiuj w d* *ę partię !

 2. Rozsądnym dodano 3 lata temu

  Rób tak żeby było zgodnie z twoim sumieniem i dobrem miasta ! Strachy na lachy .

 3. Marek dodano 3 lata temu

  Jeżli teraz ustąpią to nie mają honoru i już po nich. Każdy powie, że to "Gang Olsena"

 4. Jadwiga dodano 3 lata temu

  E tam taki tam zabieg marketingowy że niby bardziej niż na partii zalerzy mi na mieście by uwiarygodnić projekt "lepsze siedlce" i "postawie się swojej partii".
  Po za tym każdy powód jest dobry by mówić w mediach zawsze to jakas reklama 😊

 5. HAHAHAHA dodano 3 lata temu

  HAHAHAHAHAHAHA
  przepraszam, nie mogę….
  HAHAHAHAHAHAHA

  Teraz Maciek, albo masz JAJA, albo jesteś cienki boluś…

 6. Żorż Ponimirski dodano 3 lata temu

  Drabio albo jest (…) albo (…) skoro jako przedstawiciel SLD chce koalicji z kimś kto chce strzelać do "lewaków: https://wiadomosci.wp.pl/korwin-mikke-strzela-do-lewakow-szokujace-wideo-na-fanpageu-europosla-6110838090918017a

  • humorystycznie dodano 3 lata temu

   "Korwin-Mikke mierzy i trafia w pośladek. Uciekający "lewak" pokrzykuje o darmowej służbie zdrowia. – O, idealnie – z udanego polowania cieszy się kontrowersyjny polityk."

   Korwiniści mają przynajmniej trochę dystansu wobec pomyj, jakie się na nich wylewa.

 7. janusz dodano 3 lata temu

  Panie Drabio ideowości w tobie za grosz chcesz tylko stołka dla siebie . Dałeś sie jak zwyklle podpuścić Stąsiekowi. Zero samodzielności . Nigdy nie odetniesz tej pępowiny

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?