SPIN

Zwolnienia elektroniczne dużym ułatwieniem

Aneta Borkowska środa, 2 maja 2018, 07:36 Siedlce

Jedna trzecia wszystkich zwolnień lekarskich wystawianych w regionie siedleckim – to zwolnienia elektroniczne. Siedlecki oddział ZUS zachęca pracodawców do zakładania konta na platformie usług elektronicznych. To duża wygoda zarówno dla pracodawcy jak i pracownika.

– Pracownik nie musi przynosić zwolnienia papierowego do swojego pracodawcy, na co teraz ma 7 dni – mówi rzecznik ZUS Piotr Olewiński. – Elektroniczne zwolnienie trafi automatycznie na konto i czasami nawet 15 minut po wystawieniu zwolnienia pracodawca już dostanie o tym na komórkę powiadomienie – dodaje.

To może być także bat na nieuczciwych pracowników.

– Jeśli pracodawca ma pewne podejrzenia co do pracownika, że być może oszukuje na zwolnieniu, bo na przykład pracuje w konkurencji to w przypadku otrzymania takiego powiadomienia może od razu zlecić kontrolę – tłumaczy rzecznik.

Od 16 do 19 kwietnia siedlecki oddział ZUS wystawił prawie 1400 zwolnień elektronicznych na ponad 4300 wszystkich. Od 1 grudnia tego roku zwolnień w formie papierowej nie będzie wcale.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?