SPIN

E-legitymacje w „Elektryku” i „Trójce”

Aneta Borkowska piątek, 11 maja 2018, 17:01 Siedlce

Uczniowie siedleckich szkół będą korzystać z e-legitymacji szkolnej. Urząd miasta podpisał w tej sprawie porozumienie z przedstawicielami ministerstwa cyfryzacji.

– Uczeń po podaniu swoich danych w sekretariacie w swojej szkole otrzyma specjalny kod, którym pobierze legitymację poprzez specjalną aplikację na telefon – wyjaśnia Dalius Kubylis z ministerstwa.

Najpierw przetestują ją uczniowie „Elektryka” i Szkoły Podstawowej nr 3, dopiero potem inne szkoły w Polsce.

– To bardzo dobry pomysł. Ja nie pamiętam kiedy ostatnio ktoś zgubił telefon, natomiast w każdym tygodniu uczniowie zgłaszają się po nową legitymację, bo zginęła lub po prostu się już zniszczyła – przyznaje dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Jerzy Kopański. – W wakacje będziemy testować na prototypie i fałszywych danych i na małej grupie około 20 uczniów – dodaje.

Pierwsze prawdziwe e-legitymacje pojawią się we wrześniu. W ciągu kilku dni podobne porozumienie z ministerstwem cyfryzacji podpisze siedlecki uniwersytet, który włączy się w projekt e-legitymacji studenckiej. Poza Siedlcami później pilotaż pojawi się w Halinowie i Żyrardowie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?