SPIN

SOR z lekkim poślizgiem

Aneta Borkowska czwartek, 17 maja 2018, 14:10 Siedlce

Remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach przeciągnie się o cztery miesiące.

– Okazało się, że stan techniczny budynku jest gorszy niż przypuszczano i prace na SORze będą mieć większy zakres – tłumaczy Marcin Kulicki, prezes placówki. – Nowy obowiązujący termin to 31 sierpnia tego roku – dodaje.

Remont podzielony jest na kilka etapów. W pierwszym czyli w miejscu, w którym pacjenci będą przyjmowani trwają już w sumie roboty wykończeniowe. Zaawansowane są także roboty w miejscu gdzie będą sale obserwacyjne i zabiegowe. Trzeci etap to dwie sale operacyjne które zostały włączone w projekt.

– Oddział będzie nowoczesny i większy i myślę, że warto jeszcze trochę pocierpieć – mówi Kulicki. – Będą wydzielone strefy, więc nie będzie takiego bałaganu. Cieszą te sale operacyjne, dzięki którym pacjentów nie trzeba będzie już przenosić na oddział, ich parametry życiowe będą stabilizowane i bezpośrednio z SORu pacjent będzie mógł wyjść do domu – dodaje.

Ponadto SOR będzie wyposażony w nowy sprzęt: m.in. aparaty ekg, kardiomonitory, pompy infuzyjne, aparat rtg, respirator. Cała inwestycja to ponad 9 milionów 700 tysięcy złotych, z czego ponad 6 milionów to dofinansowanie z budżetu Mazowsza i niewielki wkład własny.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?