SPIN

Karol Tchórzewski chce być prezydentem Siedlec

redakcja środa, 23 maja 2018, 16:44 Siedlce

Karol Tchórzewski, prezes Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach, a prywatnie syn ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego powalczy o fotel prezydenta Siedlec z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego zaakceptowano listę kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych.

O kandydaturze Tchórzewskiego mówiło się od dłuższego czasu – prezes PEC to drugi, po Magdalenie Daniel oficjalny kandydat do fotela prezydenta miasta.

Fot. arch

25 komentarzy

 1. Siedlczanin dodano 3 lata temu

  Bardzo dobra kandydatura.Masz mój głos.

 2. przedwczorajszy... dodano 3 lata temu

  Przedwczorajszy obiad staje w gardle. Za co kara dla Siedlec.

 3. modnis dodano 3 lata temu

  Piękny krawat, piekna koszula. Kolejny (…).

 4. Anonim dodano 3 lata temu

  PiS w tych wyborach przegra ? . Karol och Karol przegra z kretesem . Sitnik zapłaci cenę za brak możliwości dogadania , a wygra Pani Magdalena Daniel wsparta Krzysztofem Chaberskim .

  • obywatel dodano 3 lata temu

   A kto to jest Chaberski???
   Jak można mieć wypromowanych polityków z długoletnim stażem typu Kulicki, Karaś, a wystawiać wszędzie na pokaz polityka amatora bez doświadczenia.
   Rozumiem rwie się, robi porządek i chwała mu za to, ale na Wice jeszcze za świeży.

 5. Smutne dodano 3 lata temu

  Bardzo zła kandydatura

 6. byly siedlczanin. dodano 3 lata temu

  Chce i bedzie!!!! Juz ojca w tym glowa. P.s Zal mi tego miasta, ale musze to napisac:Jacy mieszkancy taka kandydatura.

 7. Spółdzielca dodano 3 lata temu

  Młody, energiczny z kontaktami i nieprzeciętnymi możliwsościami-SUPER KANDYDAT.Reszta o lata świetlne za nim.Nie mogę sie doczekać głosowania

 8. Paweł dodano 3 lata temu

  Kulicki już był vice jak to się skończyło , każdy wie . O Karasiu szkoda się wypowiadać , jego czas minął , może kupić wędkę i iść na ryby .

 9. Grzegorz dodano 3 lata temu

  A co tam Karaś , Robert Chojecki to radny , który dba o wyborców , a nie chodzi tam gdzie dają darmowy catering . Dziś wyborcy widzą i wiedzą , kogo wybierać . Dla pozerów nie będzie miejsca w przyszłej radzie miasta .

 10. X dodano 3 lata temu

  Tylko Robert Chojecki wystarczy porównać jego aktywność do wspomianego wyżej Karasia , który radbym jest trzecią kadencję . Tylko Chojecki pracuje , a nie się lansuje i bryluje . Tak trzymać Panie Robercie !!!

 11. mnich dodano 3 lata temu

  dziekuję ze to ogłaszacie wczesniej, mam troche czsu zeby sie wyprowadzic. p.s. kupię mieszkanie w minsku .

 12. tom444 dodano 3 lata temu

  Moim zdaniem to dobra kandydatura. On zna się na samorządzie.

 13. asfafqaf dodano 3 lata temu

  a zrobili podobno sondaż w ubiegłym tygodniu, że Pan Karol ma 46 % poparcia. Myślę, że to jakiś błąd, bo to chyba 96%?

 14. Żorż Ponimirski dodano 3 lata temu

  (…) kamienny nie potrafiący sklecić zdania. Ba, nie potrafi nawet roboty sobie sam załatwić tylko "tato pchają" na stanowiska. A koszula i krawat to tylko wisienka na torcie żenady. Już tato załatwią 102% poparcia.

 15. y. dodano 3 lata temu

  śmieszne.

 16. Sędzia dodano 3 lata temu

  A spin to ma tylko jedną fotografię Tchórzewskiego?
  Żenada 2018 r. 2016 r.
  http://www.spin.siedlce.pl/2016/02/28/tchorzewski-genetycznie-zaprogramowany-na-nie/
  Zaktualizujcie się ;-)))

  • Żorż Ponimirski dodano 3 lata temu

   Aż tak się nie zmienił, żeby potrzebne było nowe zdjęcie…

 17. Adan dodano 3 lata temu

  Karol Tchórzewski to bardzo dobry człowiek. Jest uczciwy i prostolinijny.

 18. Janek dodano 3 lata temu

  Moja mama mówiła pluj świni w twarz a ona mówi że deszcz pada jak ogłoszą oficjalnie prawnie kandydata to siedlczanie się dowiedzą co za klan układ manipuluje tym świętym miastem.

 19. Michał Radzikowski dodano 3 lata temu

  PR w najgorszym wydaniu

  W dniu ogłoszenia kandydatury Karola Tchórzewskiego na Prezydenta Siedlec TV Wschód opublikowała na jednym z portali społecznościowych wyniki sondażu IBRIS, w którym syn ministra deklasuje polityczną konkurencję.

  Zapewne takimi samymi wynikami będzie się cieszył Dariusz Stefaniuk ubiegający się o reelekcję prezydent Białej Podlaskiej z ramienia PiS. Dla właścicieli stacji nie ma żadnego znaczenia, iż 500 osób to zbyt mała grupa reprezentatywna, aby odzwierciedlić preferencje wyborcze Białczan, a co dopiero Siedlczan.

  Czyżby to był przypadek, że jednym z udziałowców Grupy Medialnej Wschód (będącej de facto właścicielem TV) jest fundacja, która w swoim gronie posiada osobę o tym samym nazwisku, co kandydat na prezydenta Siedlec?

  A co do meritum. Zdaniem działaczy Prawa i Sprawiedliwości ukrywających się pod anonimowymi nickami Karol Tchórzewski jest najlepszym z możliwych kandydatów, gdyż jest młody, ambitny i w jakiejś mierze – znanej tylko im – kompetentny do zajęcia stanowiska po W. Kudelskim.

  Tymczasem odbiór społeczny jest zupełnie inny. Jedynie co wyróżnia tego młodego człowieka na tle innych kandydatów to wyłącznie jego nazwisko. To gwarancja, iż obecna polityka w siedleckim samorządzie będzie nadal kontynuowana, zaś układy biznesowo – polityczne pozostaną na niezmienionym poziomie.

  Przy obecnej polityce zagranicznej rządu M. Morawieckiego trudno być optymistą i liczyć na strumień pieniędzy z UE, który rozpocząłby nowy okres inwestycji w naszym mieście. W dodatku wiele projektów poprzedniczki obecnego premiera to pieniądze wyrzucone w błoto (WOT, strzelnice powiatowe, 500+ również dla najbogatszych itp.). Pozostaje zatem kontynuacja łatania miejskiego budżetu kolejnymi obligacjami i kredytami.

  W tej dość chłodnej ocenie kandydatury Karola Tchórzewskiego należy postawić następujące pytanie: czy zechce naprawić błąd swojego poprzednika i odebrać "Magellanowi" niesłusznie pobrane 8 mln zł za spłacony kredyt we wcześniejszym terminie?

  Szeroko rozumiana opozycja jest ze sobą skłócona, mimo że spoiwo ich łączące jest wypisane we wszystkich przypadkach. Czy trzeba zawierać koalicję na wspólnej liście wyborczej? Nie, wystarczą wspólne spotkania podczas konferencji prasowych. Oddzielne kampanie wytykające błędy obecnej władzy w siedleckim magistracie, ale nie krytykujące pomysłów swoich sprzymierzeńców. To dobra droga, by coś w Siedlcach się zmieniło.

  Nadszedł czas na debaty. Kto zdetronizuje faworyta? Poczekamy, zobaczymy.

 20. olo dodano 3 lata temu

  mierny bierny ale wierny

 21. Do Michala dodano 3 lata temu

  Michał Radzikowski Na wszystkim się znasz? Jeśli tak to nie znasz się na niczym! I tego się trzymajmy.

  • edek dodano 3 lata temu

   Ci z PIS znają się na wszystkim więc nie pi…….

 22. jan dodano 3 lata temu

  Ta kandydatura to wstyd dla całej prawicy i nie tylko dla wszystkich mieszkańców .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?