SPIN

Rusza e-recepta, przyjedzie minister zdrowia

Aneta Borkowska czwartek, 24 maja 2018, 12:39 Siedlce

Jutro (25 maja) o godz. 10.00 w Siedlcach odbędzie się krajowa inauguracja pilotażu programu Ministerstwa Zdrowia e-Recepta. Spotkanie rozpocznie się w urzędzie od konferencji, a około 11. w Przychodni Centrum Medyczno-Diagnostycznego przy ul. ks. Niedziałka zostanie wystawiona pierwsza w kraju e-Recepta.

W inauguracji udział wezmą minister zdrowia Łukasz Szumowski, wiceministrowie Janusz Cieszyński i Marcin Czech, dyrektor Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia Marcin Węgrzyniak oraz przedstawiciele placówek medycznych, w których uruchomiony zostaje program pilotażowy.

Spotkanie informacyjne dla Mieszkańców

Natomiast w poniedziałek (28 maja) o godz. 16.00 w Sali Białej odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Przedstawione zostaną zasady działania programu e-Recepta. Będzie także możliwość uzyskania profilu zaufanego, który będzie konieczny przy założeniu konta pacjenta.

E-recepta w czasie pilotażu będzie wystawiana przez placówki należące do następujących podmiotów:

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach Sp. z o. o.,

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach,

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o.o. w Siedlcach

Zespół Lekarzy Specjalistów Medica w Siedlcach,

E-Recepty będzie można realizować w 31 aptekach na terenie Miasta Siedlce oraz w 5 na terenie powiatu siedleckiego. Wszystkie będą odpowiednio oznakowane.

źródło: UM Siedlce

3 komentarze

 1. Kamil dodano 3 lata temu

  Na razie w Siedlcach, ale jestem ciekawy, jak to będzie wyglądało w całej Polsce. Mam nadzieję, że ułatwi to realizację recept. Tutaj jest trochę więcej na temat e-recepty: https://ktomalek.pl/blog/e-recepta-czym-jest-elektroniczna-recepta-i-kiedy-zacznie-obowiazywac/w-155 . Wiem, że będzie to też ułatwienie przy realizacji zamówień leków przez internet

 2. ///// dodano 3 lata temu

  Tak, a jak ktoś nie ma smartfona?

  • Aneta Borkowska dodano 3 lata temu

   To wtedy dostanie wydrukowany kod i z nim będzie można iść do apteki.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?