SPIN

Pierwsza e-recepta w kraju dla Wojciecha Kudelskiego

Aneta Borkowska piątek, 25 maja 2018, 10:27 Siedlce

W Siedlcach trwa w tej chwili krajowa inauguracja pilotażu programu Ministerstwa Zdrowia e-recepta. Obecnie trwa konferencja w urzędzie. W inauguracji bierze udział minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz wiceministrowie Janusz Cieszyński i Marcin Czech.

– To dla nas wyróżnienie, że ten projekt trafi do naszego miasta i myślę, że to nie przypadek bo jesteśmy dobrze pod tym kątem przygotowani – mówi Wojciech Kudelski, prezydent miasta.

– Dlaczego tutaj? Chociażby dlatego, że współpraca miedzy szpitalami i aptekami jest bardzo dobra – dodał minister Szumowski. – Po co ta e-recepta? Sam je wypisywałem i potem dostawałem prawie połowę zwrotów bo albo źle coś wypisałem albo nabazgrałem – to tak pół żartem pół serio, ale kłopoty z odszyfrowaniem recept są duże – dodaje.

Jak podkreśla Szumowski e-recepta poprawi zdrowie pacjentów bo problem z niewłaściwie wystawionym dawkowaniem też nie jest mały. Historia e-recept będzie dostępna dla lekarzy i pacjentów.

– Ważny jest czas. Mówimy, że dokumentacja elektroniczna jest uciążliwa, ale po to jest pilotaż żeby wszystkie niedoskonałości poprawiać, ale z doświadczeń krajów, które mają od kilku lat e-recepty wiemy, że wystawia się ją szybciej, a dzięki temu lekarz może przeznaczyć więcej czasu na rozmowę z pacjentem. Poza tym pacjent może być skonsultowany przez telefon – dodaje.

Około 11. w Przychodni Centrum Medyczno-Diagnostycznego przy ul. ks. Niedziałka zostanie wystawiona pierwsza w kraju e-recepta. Dostanie ją prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

5 komentarzy

 1. y. dodano 3 lata temu

  szopka, jak zwykle.

 2. Toni dodano 3 lata temu

  Nasz prezydent jest zdrowy jak ryba. Zastanawiam się czy wystawienie recepty zdrowemu nie jest przestępstwem.

  • Asaj dodano 3 lata temu

   O kamracie! Tobie się trzeba leczyć! Na nogi! Więcej nie napiszę. Bo i po co?

 3. Piotrek dodano 3 lata temu

  zobaczymy jak bedzie

 4. Janek dodano 3 lata temu

  To tylko puder na czerwony nos to nie przestępstwo tylko maseczka jak zwykle od ZSL po pis.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?