SPIN

Ogródek warzywny w „Czwórce”

Aneta Borkowska poniedziałek, 28 maja 2018, 14:44 Siedlce

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach razem z nauczycielami założyli ogródek. Dzięki temu uczą się dbania o rośliny oraz zdrowego odżywiania.

– Mamy 10 drewnianych skrzyń, w których rosną ogórki, sałata, selery, pory, rzodkiewki, cebula oraz zioła mięta, mięta cytrynowa, bazylia, rozmaryn, a także stewia – mówi opiekunka świetlicy Paulina Czarnocka. – Połowy stewii już nie ma, bo dzieci dowiedziały się, że ta jest słodka więc zrywają ją prosto z krzaczka, ale za chwilę zasadzimy kolejną – dodaje.

Dzieci same będą dbać o rośliny w ramach zajęć świetlicowych i lekcji przyrody. A w czerwcu – wszystkie warzywa i zioła wylądują na kanapkach, bo wtedy uczniowie i nauczyciele będą organizować „śniadania na trawie”.

fot. SP nr 4

4 komentarze

 1. Ataner dodano 3 lata temu

  Jestem absolwentką SP nr 4, dawno temu. Cieszy mnie fakt że szkoła wróciła do historii. W czasie gdy ja tam uczęszczałam każda klasa miała swój ogród. Zbiory cieszyły bardzo a zdobyte doświadczenie przydaje się do dzisiaj. Brawo

 2. bramka dodano 3 lata temu

  I LIKE IT

 3. Lubiana dodano 3 lata temu

  Każdy absolwent pamięta czasy ogródków w "Czwórce". Świetny pomysł!!!

 4. DiJej dodano 3 lata temu

  Świetny pomysł, super robota. Innowacja w tej szkole postępuje mocno widocznie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?