SPIN

Andrzej Sitnik: Prezesi! Oddajcie nagrody roczne

redakcja piątek, 8 czerwca 2018, 14:07 Aktualnie

Kampania wyborcza do fotela prezydenta Siedlec nabiera rumieńców. Dzisiaj kandydat stowarzyszenia „Bezpartyjne Siedlce” Andrzej Sitnik zaapelował do prezesów miejskich spółek i członków zarządów, aby oddali nagrody roczne.

Chodzi o pieniądze przyznane w roku ubiegłym.

Apelujemy do Was, Szanowni Panowie Prezesi i członkowie zarządów spółek miejskich, abyście zachowali się tak, jak postąpili członkowie Rady Ministrów RP, poszli w ich ślady i przekazali te pieniądze tym, którzy ich naprawdę potrzebują.

Apelujemy! Przekażcie te nagrody na dowolnie wybrane przez Was fundacje lub stowarzyszenia niosące pomoc niepełnosprawnym dzieciom z miasta Siedlce.

Do swojego apelu Andrzej Sitnik dołączył listę nazwisk przy każdym podając wysokość nagrody rocznej.

Wysokość nagród za 2016 rok przyznanych w 2017 roku przez Prezydenta Miasta Siedlce i rady nadzorcze członkom zarządów spółek miejskich:

Prezes PEC Karol Tchórzewski – 56 804,37 zł

Prezes PWiK Adam Jonczyk – 52 648,80 zł

Prezes ZUO Mariusz Gruda – 46 241, 61 zł

Prezes MPK Krzysztof Dębiński – 44 944 zł

Prezes ARMS Grzegorz Orzełowski – 29 145 zł

Prezes STBS Mirosław Symanowicz – 38 523 zł

Członek zarządu STBS Jarosław Krzymowski – 30 818 zł 

Wysokość zadłużenia miasta Siedlce, bez uwzględnienia zobowiązań spółek miejskich (z danych RIO) na koniec 2017 roku to 306 898 545,77 zł. Do tej kwoty należy doliczyć koszty obsługi zadłużenia szacowane na ok. 200 000 000 zł. – zakończył apel Sitnik.

6 komentarzy

 1. Żorż Ponimirski dodano 4 lata temu

  I bardzo dobrze! Zobaczymy, który prezes ma honor lub chociaż jego resztki… Sami kościółkowi, więc będzie tym bardziej ciekawie.

 2. A dodano 4 lata temu

  Popieram

 3. Hdfk dodano 4 lata temu

  Panowie i Panie kandydaci nie przestrzegacie prawa wyborcżego. W związku z tym żaden i żadna z Was nie nadaje się na Prezydenta.
  Ps. Obiecajcie ze zbudujcie metro, lotnisko i największy Park Rozrywki w Europie i ze wszyscy bedą bogaci, młodzi, zdrowi i szczęśliwi

 4. Zorro dodano 4 lata temu

  Wzywam mieszkańców do pospolitego ruszenia -rozliczyć zdrajców karierowiczów politycznych UBOLI i ZSL,pozatrudniali rodziny kuzynów miernotów nieudaczników, te same firmy doją miasto bez końca, przetargi to fikcja zalane wiadukty mosty po każdej ulewie i inne drogi się lepi jak w PRL "RANCZO TO JEST W SIEDLCACH TU TRZEBA NAGRAĆ FILM KTÓRY POBIJE WSZYSTKIE. radny Sitnik jak zostanie prezydentem to pokaże ten film ten układ i rozliczy kolesiostwo . amen alleluja i do przodu mieszkańcy.

 5. Nareście dodano 4 lata temu

  Człowiek, który nie boi się głośno mówić to, co inni po cichu myślą.

 6. Jan dodano 4 lata temu

  Ta lista to niepełna ona będzie dużo dłuższa ale robią wszystko żeby nikt się nie dowiedział, szastają publiczną kasą na lewo i prawo , brak szacunku dla mieszkańców .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?