SPIN

Bezpłatne pokazy filmu „Złączyć się z narodem” w NoveKino

Aneta Borkowska wtorek, 19 czerwca 2018, 08:52 Aktualnie

NoveKino Siedlce zaprasza 20 czerwca o godz. 9. i 17. na bezpłatne pokazy filmu „Złączyć się z narodem” w reżyserii Jerzego Szkamruka. Film adresowany jest do uczniów starszych klas (od VII) i dorosłych. Opowiada o Polakach wywiezionych do Kazachstanu, tęsknocie za Polską.

Wypędzenie ze swoich domów, stłoczeni ciasno w wagonach, w skrajnych warunkach przewiezieni tysiące kilometrów tam, gdzie niebo łączy się z ziemią, jako wrogi, antysowiecko nastawiony „element”, represjonowani i zmuszani do katorżniczej pracy. Przez dziesięciolecia zapomniani w ojczyźnie, a dziś przez wielu postrzegani jako „przybysze ze wschodu”. |Mimo wszystko zdołali zachować i przekazać swoim potomkom tradycję, wiarę i marzenia o powrocie do kraju swych przodków.

Bohaterowie filmu to rodziny polskich zesłańców wywiezionych do Kazachstanu. Czy jako społeczeństwo potrafimy ich zaakceptować, zrozumieć i szanować? Czy potrafimy sprawić, by poczuli się jak w domu, którego tak długo nie mogli odzyskać?

Film składa się w trzech części, a każda przedstawiona historia jest pełna wzruszeń i emanuje tęsknotą za Ojczyzną. Nie jeden raz ściska widza za gardło. Opowieść o dramatycznej rzeczywistości, która ich spotkała i z którą przyszło im się zmierzyć, stawia ich niemalże w pozycji bohaterów.

Zapisy na pokaz pokaz pod numerem 515 001 053

reklama NoveKino Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?