SPIN

„Kolejówka” włączyła się w obchody 200-lecia Diecezji Siedleckiej

Aneta Borkowska środa, 20 czerwca 2018, 12:54 Społeczeństwo

12 czerwca społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 przeżywała Szkolny Dzień Dziękczynienia za 200 lat istnienia Diecezji Siedleckiej.

Szkolne obchody rozpoczęło spotkanie z ks. kanonikiem Krzysztofem Stepczukiem, który wskazywał jak w dziejach wspólnoty diecezjalnej odnajdywać źródła głębokiej wiary, szczerej miłości do Boga i bliźniego oraz odwagę dawania świadectwa przynależności do Chrystusa w codziennym życiu.

W związku z przypadającą rocznicą uczniowie klas o profilu technik cyfrowych procesów graficznych zaprojektowali gry planszowe o Diecezji Siedleckiej. Edukacyjne gry planszowe z historycznym kontekstem to świetna zabawa, a zarazem lekcja historii w zupełnie nowej, pomysłowej formie. Jednym słowem, każdy może odbyć niesamowitą podróż w przeszłość. Spotkanie miało na celu popularyzację gier i uczczenie dwusetnej rocznicy. Młodzi graficy zaprojektowali gry od podstaw, przygotowując instrukcje i plansze. Samodzielnie wykonali również pudełka do poszczególnych gier.

Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że warto grać w gry planszowe, ponieważ jest to dobry pomysł na spędzenie czasu i pogłębienie wiedzy z zakresu historii naszego regionu. Obchody zakończyła projekcja filmu „Błogosławiona wina”. Ten niezwykle barwny fabularyzowany dokument zbudowany na kanwie historii rodu Sapiehów przybliżył młodzieży cudowny obraz Matki Bożej Kodeńskiej.

źródło: ZSP nr 6 w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. byly siedlczanin. dodano 3 lata temu

    Propaganda jak za PRL-u.Panstwo wyznaniowe.A atakujecie muzulmanow also Zydow.A czym wy sie odrozniacie?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?