SPIN

Uczczą 200 lat diecezji specjalna uchwałą

Aneta Borkowska środa, 20 czerwca 2018, 08:42 Siedlce

Na najbliższej sesji siedleccy radni podziękują za utworzenie diecezji siedleckiej. W tym roku obchodzi ona 200 lat swojego istnienia. Główne uroczystości odbyły się 9 czerwca. Projekt uchwały intencyjnej już jest i czeka na głosowanie.

Radni chcą w ten sposób przypomnieć siedlczanom o zasługach diecezji nie tylko dla miasta, ale całego regionu i wspomnieć o tragicznych wydarzeniach do jakich na przestrzeni 200 lat dochodziło. Podziękują Bogu i papieżowi, który powołał diecezję siedlecką.

W wyjątkowym w historii naszej Ojczyzny roku 2018, Rada Miasta Siedlce świadoma bogactwa religijnego, kulturowego i ducha wartości uniwersalnych, jakie wniosła w nasze wspólne dziedzictwo Diecezja Siedlecka, pragnie uczcić jubileusz 200-lecia jej powstania oraz przypomnieć o zasługach dla Siedlec oraz całego Regionu.

Rada Miasta Siedlce pamiętając o wielowiekowym dorobku naszych przodków i odpowiedzialności za zachowanie tego dziedzictwa, składa wyrazy uznania i wyraża głęboką wdzięczność:

– Bogu Najwyższemu, papieżowi Piusowi VII, który 30 czerwca 1818 roku powołał do istnienia Diecezję Janowską czyli Podlaską, mającą od 1924 roku swoją siedzibę w Siedlcach oraz kolejnym biskupom diecezjalnym, biskupom pomocniczym i administratorom diecezji, których posługą, staraniem, troską i pracą Diecezja wpisała się na trwałe w historię naszej Ojczyzny i Regionu. – wszystkim księżom, osobom życia konsekrowanego oraz wiernym świeckim kształtującym na przestrzeni wieków duchowość, tożsamość oraz cywilizacyjny i kulturalny dorobek kolejnych pokoleń mieszkańców Siedlec. – osobom mającym na sercu dobro Miasta Siedlce i jego rozwój.

3 komentarze

  1. Pawel dodano 3 lata temu

    Bijcie dalej ciagle brawa klechom.Najlepiej na kolanach.

  2. byly siedlczanin. dodano 3 lata temu

    Tylko jedno slowo :CIEMNOGROD.

  3. do Pawel dodano 3 lata temu

    Nie boj sie.Moze klekac nie beda, ale swoje karki niiiiiiisko pochyla.A nie wiadomo czy pierscienia nie ucaluja😂😂😂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?