SPIN

ZSP nr 3 – Szkoła Promująca Honorowe Oddawanie Krwi

Aneta Borkowska czwartek, 21 czerwca 2018, 17:31 Społeczeństwo

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach czyli popularna „Samochodówka” z certyfikatem Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi.

Uczniowie wraz z grupą nauczycieli zrealizowali cykl inspirujących i nowatorskich scenariuszy lekcji oraz inne działania informacyjno-edukacyjne w ramach akcji „Twoja krew, moje życie”, przyczyniając się tym samym do promowania wiedzy na temat honorowego oddawania krwi i kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych.

Działania szkoły zostały dostrzeżone przez Dyrekcję Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, która nagrodziła placówkę Certyfikatem Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi.Certyfikat szkoły promującej honorowe oddawanie krwi jest nadawany za udział w akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie”, organizowanej w ramach programu profilaktyki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020”.

– Bardzo cieszy fakt uzyskania takiego Certyfikatu, będzie on dla nas zachętą do dalszych działań promujących ideę krwiodawstwa. Honorowe Krwiodawstwo to wspaniała idea, której nasza szkoła będzie zawsze okazywała wsparcie – mówi opiekun szkolnego koła PCK Bożena Uziębło

źródło: ZSP nr 3

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?