SPIN

Komu nie podoba się rondo im. WOŚP?

redakcja poniedziałek, 25 czerwca 2018, 12:10 Aktualnie, Siedlce

Trwa sesja miejska. Radni mieli głosować nad przyjęciem projektu uchwały o nadaniu nazwy WOŚP jednemu z miejskich rond. Chodzi o skrzyżowanie u zbiegu ulic Terespolskiej i Starowiejskiej.

Po tym jak wypowiedziała się autorka projektu Magdalena Daniel, głos zabrała Jadwiga Skup. Wniosła o zmianę nazwy. Zarządzono przerwę. Proponowana nazwa „Wolontariuszy Akcji Charytatywnych”.

Mariusz Dobijański: Ten wniosek zmienia zupełnie intencję ustawodawcy. Niezręczność to mało powiedziane. Jeśli nie chcecie nazwy proponowanej przez nas, to złóżcie swoją propozycję, którą pewnie poprzemy.

Magdalena Daniel: Nasz projekt jest związany z tym, że tę ideę, która jest jedyna na świecie, powinniśmy uhonorować.

Andrzej Sitnik: Idea WOŚP jest piękna tak jak piękne są inne podobne idee. Po co dzielić ludzi?

Stefan Somla: Proponowana zmiana ma na celu nie honorowanie tej czy innej organizacji tylko wolontariuszy.

Adam Tomczuk: Podzielam opinię radnego Stefana Somli. Obawiam się, że były to precedens, który sprawiłby, że zaczęłoby się zgłaszać coraz więcej osób czy organizacji i instytucji, które chciałyby nazywać ronda czy ulice.

Elwira Banach: Przypominam, że na posiedzeniu komisji zaopiniowano pozytywnie projekt z zastrzeżeniem, żeby zaznaczyć też nazwę skrótową, czyli WOŚP.

Mariusz Dobijański: Wszyscy wskazywaliśmy nie tylko na działalność WOŚP i nie wyrzucaliśmy ani nie mówiliśmy kto przekazuje więcej a kto mniej. Nie widzę przeszkód, aby jednemu rondu dać nazwę WOŚP a kolejnemu nazwę wolontariuszy.

Robert Chojecki: Właśnie nikt nie wyróżnia w tej chwili. Żadnego wyróżnienia nie ma jeśli nazwa będzie dotyczyć wolontariatu charytatywnego.

Piotr Karaś: Te dwa projekty są inne. I głupio mi będzie głosować przeciwko propozycji złożonej przez Was, bo i ta zaproponowana przez Was i wcześniejsza jest słuszna.

Mariusz Dobijański: Państwo zmieniliście całkowicie projekt uchwały. Jeśli jesteście przeciwko tej nazwie to to powiedzcie. Nie twierdźcie, że to jest jedna uchwała, bo jedyne co je łączy te dwie uchwały to jest rondo.

Wojciech Kudelski: Proszę nie mówić, że PiS jest przeciw WOŚP, ja jestem członkiem PiSu i część jest za a część jest przeciw.

Ostatecznie wszyscy radni zagłosowali za zmianą proponowaną przez radnych koalicji. Za miesiąc rondo u zbiegu ulic Starowiejskiej i Terespolskiej nosiło nazwę „Wolontariuszy Akcji Charytatywnych”

 

12 komentarzy

 1. Mariusz dodano 3 lata temu

  Wstyd mi za nich.Banda darmozjadów.Nazywacie co druga ulicę byle kim .Znajdziecie pseudo świętych,księży czy biskupow, a kole Was w oczy nazwanie jednego ronda WOSP. Żałosne.

  • Kompromis dodano 3 lata temu

   Proponuję kompromis niech będzie Złoty Melon lub Mrówka Cała.

  • siedlce dodano 3 lata temu

   Święta racja.

  • siedlczanin dodano 3 lata temu

   Człowieku czy Ty jesteś tak naiwny, że nie wiesz kto to jest Owsiak .Facet, który nie może rozliczyć sie z zebranych pieniędzy!!!!

   • @siedlczanin dodano 3 lata temu

    Jakby nie mógł, to ***** z pisu już dawno by Owsiaka zamknęły. To nie rydzyk, żeby mydlić oczy naiwnym owieczkom, a raczej baranom.

 2. a-z dodano 3 lata temu

  Wstyd mi za was drobnomieszczanie tym razem inaczej będę głosowała a najlepiej całą radę do wymiany i na taczkach wywieść.Tak trudno wam przyznać że WOSP jest czymś ponad wszystko, robią wspaniałą robotę pomagając wszystkim ludziom bez wyjątku i tym z PiS też ale wy jesteście sztywne rajcy i nie stać was na taką szlachetność. Wstyd i jeszcze raz wstyd

 3. Kierowca dodano 3 lata temu

  Kolejne rondo jakie powstanie w mieście proponuję nazwać – Rondo Magellana…

 4. Młoda dodano 3 lata temu

  Szkoda. i to wielka.
  Fajniejsza jest nazwa ulicy – WOŚP.

 5. hmm dodano 3 lata temu

  To może, żeby sprawiedliwości stało się zadość, to zmieńmy nazwy innych ulic:
  Piłsudskiego -> Marszałków (o, możemy mieć swoją Marszałkowską :D)
  Kilińskiego -> Szewców
  Chopina -> Pianistów
  Sienkiewicza -> Pisarzy
  Żeromskiego -> Innych Pisarzy
  Chrobrego -> Królów
  Północna -> Kierunków Geograficznych
  3 Maja -> Różnych Dni w Roku
  Brzeska -> Różnych Miast VII
  wewnętrzna obwodnica -> Prezydentów-Drwali

 6. Smutne dodano 3 lata temu

  Mali, zakompleksieni, podli ludzie…

 7. Omujborze dodano 3 lata temu

  Super to jest podsumowane. Nic dodać. Brawo:-) Hmm

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?