SPIN

Rozpoczął się sezon kąpielowy – uważajmy

Aneta Borkowska poniedziałek, 25 czerwca 2018, 10:25 Siedlce

Choć pogoda dziś nie zachęca do wejścia do wody to przypominamy, że w Siedlcach trwa już sezon kąpielowy. Woda w zalewie została uznana przez sanepid za bezpieczną do kąpieli.

Warto tu przypomnieć, że od kilku dni miejscem, gdzie można leganie spożywać alkohol nad zalewem jest wydzielona i oznakowana strefa (ze stołami grillowymi) koło tzw. lasku przy ul. Mazowieckiej. Za picie w innym miejscu można dostać mandat. Na terenie została zainstalowana kamera monitoringu którą do godz. 22. obsługiwać będą strażnicy miejscy, a po godz. 22. przejmie policja.

Sezon kąpielowy potrwa do 31 sierpnia. W tym czasie obecne tam będą codzienne patrole piesze i rowerowe Straży Miejskiej oraz policji. Przy kąpielisku przez cały sezon dyżurować będą ratownicy wodni.

Spędzając czas nad wodą pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: należy korzystać z kąpielisk strzeżonych, stosować się bezwzględnie do poleceń osób nadzorujących, nie wchodzić do wody po alkoholu, nie wskakiwać do wody, zwłaszcza na głowę, dzieci powinny wchodzić do wody zawsze pod opieką dorosłych.Najczęstszymi przyczynami utonięć są: wchodzenie do wody pod wypływem alkoholu, przecenianie swoich możliwości, nieznajomość akwenu, łamanie zakazu kąpieli oraz nieumiejętne uprawianie sportów wodnych.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?