SPIN

UWAGA! Oszuści znowu zaatakowali

redakcja środa, 27 czerwca 2018, 14:05 Aktualnie, Siedlce

Trzy zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą „na rodzinę” dotarły dzisiaj do komendy siedleckiej policji. Na szczęście nikt nie padł ofiarą oszustów.

– Starsze osoby były informowane, że ich córka uczestniczyła w wypadku i konieczne są pieniądze, aby „załatwić” sprawę. Na szczęście pierwsza rozmówczyni w ogóle nie ma córki, a kolejne osoby nie dały się wciągnąć w rozmowę z niedoszłym złodziejem. Od razu także o podejrzanych telefonach został poinformowany dyżurny komendy – mówi rzeczniczka sieleckiej policji Agnieszka Świerczewska.

Policja jest dumna z postaw siedlczan, ale jednocześnie przypomina, że jeżeli dzwoni do nas ktoś kto twierdzi, że jest naszym bliskim i przez telefon zaczyna rozmawiać o pożyczce pieniędzy związanej z wypadkiem samochodowym lub inną pilną potrzebą jest to ewidentny sygnał, że  mamy do czynienia z oszustami.

– Po takim telefonie proszę niezwłocznie skontaktować się z kimś z najbliższej rodziny i opowiedzieć jej o tej sytuacji. W żadnym wypadku nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym osobom i nie przelewajmy ich na inne konta – przypomina Świerczewska.

Po takiej rozmowie należy skontaktować się z Komendą Miejska Policji w Siedlcach na numery alarmowe 112 lub 997.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?