SPIN

Wyłudzili 20 tysięcy

Aneta Borkowska czwartek, 28 czerwca 2018, 10:16 Siedlce

Wczoraj (27 czerwca) na terenie Siedlec oszuści działający metodą „na wnuczka” próbowali wyłudzić od starszych osób pieniądze. W pięciu przypadkach siedlczanie nie dali się wciągnąć w rozmowy telefoniczne z rzekomymi córkami czy wnuczkami. Niestety w jednym przypadku kobieta dała się oszukać.

SONY DSC

– Do starszej pani zadzwoniła młoda kobieta podająca się za jej wnuczkę zamieszkałą w Warszawie. Poprosiła o pomoc w związku z koniecznością przeprowadzenia pilnej operacji finansowej w banku. Poinformowała, że po pieniądze zgłosi się kurier. Kobieta dała mu pieniądze w łącznej kwocie ok. 20 tysięcy złotych – tłumaczy rzecznik komendy Agnieszka Świerczewska.

Dlatego policja apeluje: w żadnym wypadku nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym osobom i nie przelewajmy ich na wskazane konta. Jeżeli nie możemy zweryfikować informacji otrzymanych drogą telefoniczną z członkami rodziny skontaktujmy się w tej sprawie z Komendą Miejska Policji w Siedlcach na numery alarmowe 112 lub 997.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?