SPIN

Dziś otwarcie tunelu i obwodnicy w Siedlcach

Aneta Borkowska piątek, 29 czerwca 2018, 06:29 Siedlce

Po rocznej budowie dziś (29 czerwca) zostanie zakończony projekt „Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w ciągu ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Siedlcach”. To jedna z największych i najdroższych inwestycji miasta Siedlce realizowanych w ostatnich latach.

Uroczyste otwarcie rozpocznie msza o godz. 9. w kościele pw. św. Jana Pawła II. O godz. 10.15 rozpocznie się uroczystość przy tunelu, w ciągu ulicy Kilińskiego.

W programie przewidziano odsłonięcie tablicy poświęconej patronowi tunelu i ulicy rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Po przemówieniach przedstawicieli władz rządowych i samorządowych nastąpi przecięcie wstęgi. Około godz. 12. wszystkie ulice i obiekty będą udostępnione mieszkańcom.

Całkowita wartość projektu: 65 526 583,00 zł. Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej: 38 834 916,94 zł (60 procent dofinansowania, 40 procent środki własne Miasta Siedlce).

W ramach inwestycji powstał tunel drogowy pod trasą kolejową Warszawa – Terespol o długości 144 metrów. Wybudowany został dwuprzęsłowy wiadukt drogowy o długości 73 metrów. Wybudowano blisko 3 km ulic, 2250 metrów chodników, 2320 metrów ścieżek rowerowych i 1530 metrów ekranów akustycznych. Wybudowano także nowe rondo i przebudowano 4 skrzyżowania. Powstała przepompownia wód opadowych o dużej wydajności, wybudowano i zmodernizowano także kanalizację sanitarną i deszczową o długości ponad 2,5 km oraz ponad 2 km kanalizacji teletechnicznej.

źródło: UM Siedlce

23 komentarze

 1. Wojtek dodano 3 lata temu

  "Na poczatku byla msza".

  • Ad. dodano 3 lata temu

   Czy coś w tym złego?

   • trololo dodano 3 lata temu

    tak

   • big798 dodano 3 lata temu

    Jak dobrze pamiętam niepotrzebne poświęcone rzeczy należy spalić. Co będzie z tunelem lub obwodnicą kiedy ulegną już zniszczeniu? Bo przecież kiedyś się to stanie. Z tego względu święcenie takich rzeczy to głupota (podobnie jak każda religia ale to już temat do osobnej dyskusji).

    • lukasz dodano 3 lata temu

     milczenie jest złotem, zastanów się najpierw nim coś napiszesz.

 2. kierowca dodano 3 lata temu

  Inwestycja potrzebna ale nie rozwiązuje problemów komunikacyjnych w Siedlcach, ponieważ największym problemem są korki spowodowane małą przepustowością samochodów na wąskich uliczkach.
  O ile w samym centrum miasta nie ma możliwości poszerzenia ulic i jest to zrozumiałe o tyle największą głupotą jest budowanie nowych ulic tak wąskich o tak małej przepustowości. Jechałem dzisiaj dwukrotnie nową inwestycją i w okolicach nowego ronda jak też w nowym tunelu już pierwszego dnia tworzyły się korki jak również na skrzyżowaniu ul. Prezydenta Kaczorowskiego i Prądzyńskiego.Więc można powiedzieć z dużej chmury mały deszcz.

 3. Wojtek do Ad dodano 3 lata temu

  Nic zlego. Nic sie w ogole nie dzieje.Tylko czarni zadza od kiedy obecna wladza jest przy …W Siedlcach rzadzi Kudelski z biskupem.

 4. Mm dodano 3 lata temu

  Jeszcze się taki nie urodzil ,co by wszystkim dogodzil

 5. pisarz dodano 3 lata temu

  Jeżeli ma to być obwodnica to dlaczego jezdnie i rondo są takie wąskie, będziemy mieli w Siedlcach nową ulicę tylko szkoda że kolejną zakorkowaną.Czy w Siedlcach nie ma inżynierów, którzy potrafią myśleć

 6. Błękitna dodano 3 lata temu

  A gdzie się podział pomnik kolejarzy?

 7. do Wojtek do Ad dodano 3 lata temu

  I dobrze, że "rządzi Kudelski z biskupem" jak napisałeś! Inny układ to totalne bezhołowie.

 8. ms dodano 3 lata temu

  Fajnie, że mamy nowe ulice, tylko czemu takie wąskie? A te ścieżki rowerowe? jednokierunkowe? rozumiem , ze w ścisłym centrum gdzie jest ciasno, ale na nowych ulicach?
  Proponuje aby nasze władze na czele z biskupem spróbowali się przejechać rowerem np. w poniedziałek z rana lub o 16 właśnie owym nowym tunelem tudzież pod mostem garwolińskim, balansując pomiędzy samochodami z duszą na ramieniu albo pomiędzy pieszymi i mamami z wózkami (szczególnie mam na myśli most garwoliński.

 9. Pawel dodano 3 lata temu

  Rzadzi biskup siedleccy glupcy nie Kudelski.Oszukujcie sie dalej.Powiem wiecej zeby nie bylo wam glupio.TERAZ W polsce RZADZI CZARNA MAFIA.

 10. byly siedlczanin. dodano 3 lata temu

  Nie jest zle! Przeciez kaplice sykstynska Wam przysylaja.😂😂😂😂😂😂W kolejke i na kolana.

  • Siedlczanin dodano 3 lata temu

   A Ty pod tęczę! 🙂

 11. obiektywna dodano 3 lata temu

  To nie dlatego , że chcę się przypodobać prezydentowi Kudelskiemu , ale chwała mu za to , że w Siedlcach tyle korzystnych zmian.

 12. rowerzystka dodano 3 lata temu

  Jestem bardzo zawiedziona, że pod wiaduktem można przejechać rowerem tylko po szosie między samochodami. Pojechałam od ul. Składowej po chodniku i ze zdziwieniem zobaczyłam, że chodnik kończy się schodami jak na peron i rower trzeba pchać stromo pod górę. Niby zbudowano tyle ścieżek rowerowych, a pod wiaduktem nie ma ścieżki rowerowej.

  • groszek dodano 3 lata temu

   Chcesz się przemieszczać w tunelu, to zostaw rower w domu!

 13. Wstyd dodano 3 lata temu

  Jakość wykonania tunelu fatalna , krzywe ściany tynki chropowate brudne plamy na suficie. Ciekawe czy prezydent zrobił by tak u siebie w domu WSTYD

 14. hm dodano 3 lata temu

  A ten czarny pasozyt co tam robi?

 15. mik dodano 3 lata temu

  Miasto się rozwija.

 16. Jan dodano 3 lata temu

  Pisiaki i smalcownicy tak

 17. byly siedlczanin. dodano 3 lata temu

  Co ten czarny w purpurowej mytce robi tam pytam sie,pasozyt I czarodziej.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?