SPIN

Firmy ufundują alejki w parku

Aneta Borkowska poniedziałek, 9 lipca 2018, 06:57 Siedlce

O tym, że siedlecki park potrzebuje remontu mówi się od dawna. Zgodnie z założeniami projektu rewitalizacji miały tam powstać: kawiarnia, ścieżki edukacyjne, nowe alejki i oświetlenie. Na całość potrzeba jednak ogromnych pieniędzy, miasta na razie na taki wydatek nie stać, a park jak się sypał, tak sypie się dalej.

Karol Tchórzewski, kandydat na prezydenta z ramienia PiS wpadł na pomysł by na początek wyremontować same alejki bez obciążania miejskiego budżetu. Jak zapowiedział remont miałyby ufundować siedleckie przedsiębiorstwa.

– Zaprosiłem do współpracy firmy, dla których udział w tym projekcie to doskonała reklama. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu będą mogły zrobić coś dla mieszkańców – mówi Tchórzewski. – W zamian firma miałaby możliwość ustawienia na początku i końcu wyremontowanego odcinka swoje tablice reklamowe, które wzorem i grafiką nawiązywałyby do otoczenia – dodaje.

Być może jako jedną z pierwszych alejek wyremontuje już w niedługim czasie Polimex-Mostostal S.A. który chętnie włączył się do tego pomysłu.

Przypomnijmy, że całkowita wartość projektu rewitalizacji „Aleksandrii: wynosi ponad 15 mln złotych. Władze miasta wnioskowały o 12 mln unijnego dofinansowania, niestety go nie dostały.

10 komentarzy

 1. Anonim dodano 5 lat temu

  Chore. Przecież spółki miasta to pieniądze mieszkańców. Może lepiej od razu nałożyć podatek ma dużego Siedlcznina i w ten sposób zrobić sobie kampanię. Wyprowadzać się z tego grajdoła.

  • dendix dodano 5 lat temu

   Sprowadzając niskie myślenie do Twojego poziomu, wszystkie pieniądze które są w budżetach Miast, Gmin, Województw czy PAŃSTWA są pieniędzmi mieszkańców (podatników). Nie znaczy to, że Ty będziesz decydować o ich wydawaniu. Ważne jest by Ci co o tym decydują, przeznaczali je mądrze…a w tym konkretnym przypadku tak właśnie się dzieje.

  • ? dodano 5 lat temu

   A od Polimex Mostostal to miejska spółka?

 2. Konserwatywny Liberał dodano 5 lat temu

  I znów inicjatywa prywatna musi wyręczać rządzących, którzy nie są w stanie wywiązywać się ze swoich obietnic i zobowiązań.
  Swoją drogą, pan Tchórzewski sprytnie sobie wymyślił patent na sfinansowanie kampanii wyborczej. I to pomimo, że partia otrzymuje sowitą subwencję z pieniędzy podatnika.
  Panie Tchórzewski, więcej forsy pozyskanej od mieszkańców wydawajcie na nagrody i ordery w waszym kółeczku wzajemnej adoracji, to na pewno będzie was stać na remonty zaniedbanych siedleckich dróg i zabytków.
  Ludzie! Używajcie mózgu podczas wybierania waszych władców (bo macie taką możliwość) i nie dawajcie się strzyc jak owce na hali.

 3. wesoły lulek dodano 5 lat temu

  A jak któraś firma nie będzie chciała "dobrowolnie" dorzucić się do koszyczka, to do jej drzwi zacznie pukać skarbówka, pip, zus…

 4. Żorż Ponimirski dodano 5 lat temu

  Karol Tchórzewski niech wyjaśni czemu PiS rękami Wojciecha Kudelskiego specjalnie składa źle napisane wnioski o dofinansowanie zewnętrzne, co prezydent sam przyznał. Tak składają, żeby przypadkiem nie dostać pieniędzy. Park należy odrestaurować kompleksowo a nie każdy sobie po alejce.

 5. Jan dodano 5 lat temu

  Może w ramach "społecznej odpowiedzialności biznesu" kandydat PiS zainteresuje się, czy siedleccy biznesmeni przestrzegają prawa pracy i czy wynagradzają swoich pracowników adekwatnie do wymaganej pracy?

 6. J dodano 5 lat temu

  To kandydat w krótkich spodenkach tato za niego myśli ale tak jak za komuny.

 7. Kierowca dodano 5 lat temu

  "Spotkajmy się na skrzyżowaniu III Alei Polimexu z II Aleją Stadler'a" – 😀 😀 😀

 8. kinga dodano 5 lat temu

  byle dalej był asfalt a nie jakiś syf typu "eko ścieżka" z gresu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?