SPIN

Policjanci rozpoczęli protest

Aneta Borkowska wtorek, 10 lipca 2018, 07:27 Siedlce

Mniej mandatów, więcej pouczeń. Policjanci dzisiaj rozpoczynają ogólnopolski protest. Z siedleckiej komendy przyłączyło się do niego ponad stu funkcjonariuszy. Budynek komendy został oflagowany, a w miarę możliwości oflagowane zostaną także radiowozy.

– Główne postulaty to przywrócenie systemu emerytalnego sprzed 2012 roku, podwyżka pensji, pierwsze 30 dni chorobowego płatne w 100 procentach oraz płatne nadgodziny – mówi Dariusz Mućko z komendy miejskiej w Siedlcach.

Protest ma potrwać do wypracowania stanowiska z rządem. Przez ten czas mundurowi będą wystawiać mniej mandatów, a więcej pouczeń.

– Częściej będziemy stosowali rozmowy ostrzegawcze, ale to nie oznacza, że ktoś może czuć się bezkarny – dodaje Mućko.

5 komentarzy

 1. kinga dodano 3 lata temu

  zawsze można się zwolnić i miec 26 dni urlopu, emkę po 65 roku życia i 80% L4 – któryś chętny? jak nie to do roboty!

  • siedlce dodano 3 lata temu

   Dziewczynko, a stres to co j…o? Weź się p…….j w czaszkę. Idź do Policji na 25 lat i użeraj się z przestępcami, pijakami i itp. Kinga weź idź. Dasz Rade.

 2. Obserwator ll dodano 3 lata temu

  Policjanci zawsze byli bici w d..e przez polityków,czy to tych z PZPR,Platformy,czy jak to jest szczególnie obecnie.Podwyżki to już były chyba za Błaszczaka.PiS jak dawniej dba o swoje partyjniackie interesy a policjanci jak chłopcy za czasów PZPR,ktoś ich zawsze rozliczy a politykowi nie spadnie włos z tej pustej ideologicznej mózgownicy nie zawsze myślącej jak mówi prawo i konstytucja.

 3. Siedlczanin dodano 3 lata temu

  Taki protest to ja rozumiem. Należy podnieść pobory policjantom (bez picu!) i niech strajkują do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej 🙂

 4. Frank dodano 3 lata temu

  Zobaczcie ile żołnierze zarabiają a nic z nich nie ma korzyści policjant zarabia w terenie 2500zł a żołnierz 3500zł To kto wydaje więcej Policja czy wojsko z budżetu?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?