SPIN

Zielony pomnik zadłużenia. „Pislandia” pod urzędem

redakcja wtorek, 17 lipca 2018, 16:18 Siedlce

Siedlce doczekały się kolejnego pomnika. Tym razem jest to „pomnik zadłużania miasta” pod postacią … lipy zwyczajnej. Drzewku, które posadzono w okolicy urzędu miasta, nadano nazwę „Pislandia”. Jest nawet wersja „łacińska”: Pisus Długus Siedlensis. 

To humorystyczne podejście do sytuacji finansowej miasta i najprawdopodobniej wczorajszego przesunięcia wykupu obligacji z lat 2018-2021 na 2029-32, co było niczym innym jak odsunięciem w czasie spłaty części zadłużenia.

11 komentarzy

 1. Roma n dodano 3 lata temu

  Przyganiał kocił harnkowi..
  Niestety kolesiowsko partyjni liderzy z wszytkich opcji stłamsili Sielce jak i Kraj, zawłaszczając dla swojej prywaty, zadlużając ponad miarę i eliminując rozwój… Pokolenia będą spłacać a co bardziej roztropni wyjadą za chlebem… To jest wasze dokonanie… WSTYD wam i GRZECH niewybaczalny…

  • Siedlczanin dodano 3 lata temu

   … szkoda gadać!

 2. byly siedlczanin. dodano 3 lata temu

  Ja wyjechalem wraz z rodzina trzy lata temu i nie zaluje.To juz nie jest moj kraj.To jest jakis katolicko-pisowski nowoTwor pelen chamstwa,wulgaryzmow,kolesiostwa i mydlenia ludziom oczow ktory zyje na kredyt i smieje sie ludziom prosto w twarz .

  • Heh dodano 3 lata temu

   bo Siedlce takie tepe ze kompletnie nie kumaja jak ich PO r(…)… zreszta kto by chcial w siedlcach siedziec… zapizdkowo

 3. byly siedlczanin. dodano 3 lata temu

  Zapomnialem o najwazniejszym co obserwuje i jest podsycane od 3 lat -RASIZM!!!

 4. Skupmy się wokół Sitnika dodano 3 lata temu

  To jedyny gwarant zaprowadzenia normalności w tym zapyziałym mieście

 5. Niestety dodano 3 lata temu

  Cały ten kraj PiS doprowadzi do ruiny i będzie jeden wielki Kaczogród….

  • słowianin ~ dodano 3 lata temu

   Kaczydół

 6. Jacek dodano 3 lata temu

  popieram

 7. siedlczanin z dziada pradziada dodano 3 lata temu

  Oj ludziki dejcie se na luz. Siedlce to piękne miasto. To miasto ludzi mądrych, odważnych i dumnych. Mieszkańcy będą decydować komu powierzyć mandat zaufania na kolejne lata. Choćby nie wiem jak będziecie zakłamywać rzeczywistość to w gruncie rzeczy nie od was to będzie zależało. Zdecydujemy wszyscy przy uznać wyborczych. Kapito?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?