SPIN

„Latająca wystawa – Siedleccy Sportowcy 1918-2018”

Aneta Borkowska poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 07:48 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 sierpnia o godz. 19. do Parku Wodnego na „Latającą wystawę – Siedleccy Sportowcy 1918-2018”. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w dniach i godzinach otwarcia Parku Wodnego Siedlce do 20 listopada, od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 6:00-22:00.

Latająca wystawa – Siedleccy Sportowcy 1918-2018” to galeria przedstawiająca sylwetki czterdziestu związanych z Siedlcami, najbardziej zasłużonych i najwybitniejszych sportowców z okresu stulecia 1918-2018. Celem wystawy jest rozbudzenie dumy narodowej i krzewienie lokalnego patriotyzmu, przybliżenie biografii sportowców, z naciskiem na osoby zaangażowane w proces odzyskania i umacniania niepodległości w okresie międzywojennym. Sportowcy stulecia to społecznicy, wielcy patrioci, bardzo często związani zawodowo z wojskiem, którzy dla współczesnego pokolenia mogą stanowić wzór Siedlczanina.

Wystawa zostanie wyeksponowana w holu Parku Wodnego Siedlce. Lokalizacja jest nieprzypadkowa – Park Wodny jest obiektem ogólnodostępnym, czynnym siedem dni w tygodniu i jedną z najliczniej odwiedzanych atrakcji Siedlec. Z obiektu korzysta średnio tysiąc osób dziennie; są to przedszkolaki, uczniowie, studenci, rodziny, seniorzy, kluby sportowe, zakłady pracy – mieszkańcy miasta, całego regionu oraz turyści. „Latająca wystawa” zostanie wyeksponowana w oryginalny i nowatorski sposób – plansze będą zamontowane do sufitu na specjalnych, niemal niewidocznych, żyłkach, na różnych wysokościach, aby uzyskać efekt ruchu i unoszenia się. Uzupełnieniem wystawy będzie drukowany katalog prezentujący sylwetki sportowców opatrzone krótką notką biograficzną.

Sport w okresie międzywojennym związany był głównie z wojskiem, dlatego też wernisaż wystawy zaplanowany został na 15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego.

Lider Projektu: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach / Partner Projektu: Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Festiwal dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.