SPIN

Grzegorz Dzik opowie o Skandynawii

Aneta Borkowska środa, 8 sierpnia 2018, 12:51 Społeczeństwo

„Najdziksza Skandynawia” pod takim hasłem przebiegać będzie kolejne spotkanie VITOexTrEAM. Gościem będzie Grzegorz Dzik. Opowieść Grzegorza zaczyna się tak:

„Szedłem bezdrożami, unikając szlaków turystycznych i dróg publicznych. Spałem w namiocie przez praktycznie cały rok wyprawy. Mimo, iż należałem do norweskiego stowarzyszenia turystycznego, które obejmuje sieć chat dla wędrowców w całej Norwegii otwierane za pomocą jednego klucza, musiałem je omijać́, gdyż uzależniony od snu w namiocie, nie mogłem spać w tego typu przytułkach. Czasem bywałem zaproszony przez lokalnych mieszkańców, jednak nie odmawiając gościny, musiałem odmawiać noclegu z powodu cierpienia na bezsenność w zamkniętym pomieszczeniu…”

A jak się kończy?

A tego dowiedziecie się już na spotkaniu, jedyne co możemy ujawnić to to, że Grzegorz przeszedł, przepłynął i przebiegł 5000 km przez Skandynawię. Zrobił to samotnie w ciągu 8 miesięcy. Był zdany tylko na siebie, przeżył niejedno zatrucie pokarmowe, hipotermie, zatopienie części sprzętu, miał rany otwarte i połamany kciuk.

Spotkanie odbędą się: 30 sierpnia w auli Instytutu Biologii przy ul. Prusa 12 o godzinie 18. Wstęp wolny.

źródło: VITOexTrEAM 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?