SPIN

„Plogging Siedlce” – trenuj i dbaj o środowisko

Aneta Borkowska piątek, 10 sierpnia 2018, 13:00 Społeczeństwo

Zakład Utylizacji Odpadów zaprasza na wydarzenie „Plogging Siedlce”, które odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 10.00 w lesie, przy ulicy Poziomkowej w Siedlcach.

Termin plogging pochodzi ze Szwecji. To połączenie słów „jogging” oraz szwedzkiego „plocka upp”, czyli podnosić. Ta dyscyplina sportu – połączenie miłego z pożytecznym, czyli biegania ze sprzątaniem – jest coraz bardziej popularna w Skandynawii, znalazła też wielu sympatyków na całym świecie. Sama idea nie jest nowa. Wiele osób przy okazji spaceru podnosi z ziemi śmieci i zanosi do najbliższego kosza. W epoce mediów społecznościowych, to co pojedyncze osoby robiły od dawna, miało szansę dotrzeć do szerszego grona, a nawet stać się modne. Dziś można spotkać ploggersów wszędzie – od Berlina przez Paryż, Moskwę, po Nowy Jork. Plogging łączy w sobie sport i rekreację z pracą na rzecz ochrony środowiska.

Dlatego chcemy zaszczepić w mieszkańcach ten nowy trend. Wychodzimy z założenia, że jeśli nasza okolica jest zaśmiecona – pozostanie zaśmiecona. Jeśli zaś ją posprzątamy, to także innym będzie zależało, by taka właśnie pozostała. Mamy nadzieję, że „Plogging Siedlce” to tylko bodziec, który poruszy naszą społeczność i idea ploggingu na stałe wpisze się w kalendarz codziennych treningów.

reklama ZUO

Możliwość komentowania jest wyłączona.